Notowania

kuchciński
04.07.2010 22:13

Kuchciński: jeszcze w tym tygodniu możliwy nowy szef klubu

P.o. szefa klubu PiS Marek Kuchciński powiedział w niedzielę PAP, że w najbliższym tygodniu klub może wybrać swojego nowego szefa, a także wskazać kandydata na wicemarszałka Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

P.o. szefa klubu PiS Marek Kuchciński powiedział w niedzielę PAP, że w najbliższym tygodniu klub może wybrać swojego nowego szefa, a także wskazać kandydata na wicemarszałka Sejmu.

10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem zginęli: szefowa klubu Grażyna Gęsicka i wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra. Politycy PiS zapowiadali, że nowy szef klubu i wicemarszałek zostaną wskazani po wyborach prezydenckich.

Kuchciński zapowiedział w rozmowie z PAP, że być może jeszcze podczas rozpoczynającego się w tym tygodniu posiedzenia Sejmu (7-9 lipca) klub PiS - na wniosek prezesa partii - wybierze swojego nowego szefa. Także w tym tygodniu - według Kuchcińskiego - klub PiS może zgłosić swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu. Jego zdaniem, kandydat na wicemarszałka może zostać wskazany nawet wtedy, gdy nie będzie jeszcze nowego szefa klubu.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński zapewniał PAP, że kierownictwo partii nie zastanawiało się nad personaliami. Stanie się to - zapowiedział - po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów.

W kontekście stanowiska szefa klubu w nieoficjalnych rozmowach z politykami PiS pojawiają się nazwiska: Adama Lipińskiego, Marka Kuchcińskiego i Joanny Kluzik-Rostkowskiej (szefowej sztabu Jarosława Kaczyńskiego). Jednak zarówno Kluzik-Rostkowska, jak i Kuchciński, według rozmówców PAP, nie chcą objąć tej funkcji; kierownictwo partii poważnie rozważa zgłoszenie kogoś z tej dwójki na stanowisko wicemarszałka Sejmu. (PAP)

hgt/ tgo/ ura/ mhr/

Tagi: kuchciński, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz