Notowania

wiadomości
30.08.2011 20:02

Kujawsko-Pomorskie: 24 zarejestrowanych kandydatów do Senatu

24 kandydatów do Senatu zarejestrowała we wtorek do godz. 19 bydgoska delegatura Państwowej Komisji Wyborczej. W Kujawsko-Pomorskiem do zdobycia jest pięć mandatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

24 kandydatów do Senatu zarejestrowała we wtorek do godz. 19 bydgoska delegatura Państwowej Komisji Wyborczej. W Kujawsko-Pomorskiem do zdobycia jest pięć mandatów.

W okręgu nr 9 (Bydgoszcz-Świecie-Tuchola) z PiS wystartuje radny bydgoski Marek Gralik, a PO wystawiła radnego wojewódzkiego Andrzeja Kobiaka. O miejsce w Senacie będzie się tu także starać Grzegorz Chmielewski z PSL, Anna Mackiewicz z SLD, Ryszard Streich z Ligi Obrony Suwerenności oraz dwaj byli prezydenci Bydgoszczy (obecnie bezpartyjni) - Konstanty Dombrowicz i Roman Jasiakiewicz.

W okręgu nr 10 (Inwrocław-Nakło-Żnin) wystartuje popierany przez PO senator Jan Rulewski oraz radny wojewódzki PiS Adam Banaszak. Zarejestrowano także kandydatkę SLD Urszulę Iwicką, Tomasza Barczaka z PSL oraz Krzysztofa Pieścińskiego, popieranego przez komitet wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 11 (Toruń-Chełmno) zarejestrowany został dotychczasowy senator PO Jan Wyrowiński, prof. Wojciech Polak popierany przez PiS oraz Marian Frąckiewicz z SLD i Andrzej Gross z PSL. W okręgu nr 12 (Grudziądz-Brodnica) zarejestrowani zostali: dotychczasowy senator PO Michał Wojtczak, prof. Grzegorz Górski z PiS, Ryszard Bober z PSL oraz Joe Chal popierany przez komitet Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 13 (Włocławek-Aleksandrów-Lipno) zarejestrowani zostali już: senator Andrzej Person z PO, radny powiatowy PiS z Aleksandrowa i były senator Józef Łyczak oraz Stanisław Pawlak z SLD i Franciszek Złotnikiewicz z PSL. (PAP)

olz/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz