Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: Będzie referendum ws. odwołania wójta Unisławia

0
Podziel się:

Przeciwnikom wójta Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie) udało się zebrać
wymaganą liczbę podpisów i 17 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania go ze
stanowiska. Inicjatorzy referendum zarzucają mu nieskuteczność i arogancję.

bECitpat

Przeciwnikom wójta Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie) udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów i 17 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska. Inicjatorzy referendum zarzucają mu nieskuteczność i arogancję.

Decyzją Andrzejka Walenty, komisarza wyborczego w Toruniu, referendum odbędzie się 17 listopada. Aby jego wynik był ważny, do urn musi pójść co najmniej 1618 osób.

Inicjatorzy odwołania wójta Jakuba Danielewicza zarzucają mu m.in. faworyzowanie niepublicznego przedszkola kosztem gminnej placówki tego typu, niekonsultowanie z mieszkańcami sprawy budowy fermy wiatrowej czy wreszcie unikanie spotkań z mieszkańcami w urzędzie. "Wójt gminy w naszym odczuciu stracił zaufanie społeczne" - podkreślił Mariusz Bartkowski, pełnomocnik grupy referendalnej.

bECitpav

Wójt uznaje zarzuty za nieuzasadnione i przekonuje, że pomysł odwołania go to wyłącznie wynik sporów politycznych. "Jest grupa, która wraz z objęciem przeze mnie rządów utraciła wpływy i przywileje, i to oni krytykują wszystkie posunięcia, i stąd ten wniosek o referendum" - podkreślił Danielewicz w rozmowie z dziennikarzami.

Na swoją obronę przypomina także, że w trakcie kadencji udało mu się znacząco zmniejszyć zadłużenie swej gminy i zrealizować inwestycje warte 9 mln zł.

Do przeprowadzenia referendum trzeba było zebrać poparcie co najmniej 542 mieszkańców. Grupa inicjatywna, w ciągu dwóch tygodni zebrał ich około 830. (PAP)

olz/ jbr/

bECitpaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)