Notowania

wiadomości
04.03.2012 11:52

Kujawsko-Pomorskie: Gra miejska na początek Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej

Grą miejską, w której trzeba było się zmierzyć z zagadkami na temat PRL, rozpoczęła się w niedzielę dziewiąta edycja Wiosny Teatralnej w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). W tym roku imprezę zatytułowano "PRL w Teatrze".

Podziel się
Dodaj komentarz

Grą miejską, w której trzeba było się zmierzyć z zagadkami na temat PRL, rozpoczęła się w niedzielę dziewiąta edycja Wiosny Teatralnej w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). W tym roku imprezę zatytułowano "PRL w Teatrze".

Gra miejska rozpoczęła się w niedzielę przed południem w centrum Grudziądza. Chętni musieli przebyć wyznaczoną trasę, zdobywając kolejne wskazówki w kilku "punktach kontrolnych".

Warunkiem zdobycia kolejnych wskazówek było podanie odpowiedzi na pytania związane z realiami i historią okresu PRL. Nagrodami dla zwycięzców były karnety na tegoroczną Grudziądzką Wiosnę Teatralną, w ramach której zaprezentowane zostanie pięć spektakli i dwie projekcje Teatru Telewizji.

"Jako pierwszy zaprezentuje się 17 marca w Czarcim Młynie Teatr Ludowy z Krakowa ze sztuką +Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna+. Karczma, w której zostanie ono wystawione, doskonale oddaje jego klimat" - poinformował Szymon Gurbin z impresariatu artystycznego Centrum Kultury w Grudziądzu.

Obok tej komedii, widzowie zobaczą spektakle poruszające ważne, często do dziś budzące kontrowersje, tematy: "Teczki" poznańskiego Teatru Ósmego Dnia, "Małą narrację" warszawskiego Teatru Studio, "Generała" warszawskiego Teatru Imka i "Wrońca" z warszawskiego Teatru Kamienica. Wiosnę Teatralną zakończy nagradzane na wielu festiwalach przedstawienie "Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami" w wykonaniu Teatru Polskiego z Bielska-Białej.

W ramach prezentacji telewizyjnych produkcji widzowie obejrzą "Norymbergę" w reżyserii Waldemara Krzystka oraz "Big Bang" w reżyserii Andrzeja Kondratiuka. Program imprezy przewiduje też wystawy grafik Jacka Fedorowicza i materiałów na temat obchodów świąt i rocznic w Polsce Ludowej, opracowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

Podobnie, jak w zeszłym roku, widzowie dokonają również wyboru najlepszego teatru, który w nagrodę zostanie zaproszony na grudziądzką scenę podczas nowego sezonu. (PAP)

olz/ mhr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz