Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: Lekarz podejrzany o dokonanie nielegalnej aborcji

0
Podziel się:

(dochodzi informacja o decyzji sądu ws. środków zapobiegawczych)

(dochodzi informacja o decyzji sądu ws. środków zapobiegawczych)

19.3.Bydgoszcz (PAP) - Lekarza i jego żonę ze Strzelna (woj. kujawsko-pomorskie), podejrzanych o dokonanie nielegalnej aborcji, zatrzymała policja. Ofiara zabiegu w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

"W piątek, w prywatnym gabinecie lekarskim w Inowrocławiu, 50- letni lekarz medycyny ze Strzelna dokonał, za zgodą 23-letniej kobiety, zabiegu przerwania ciąży. Po dokonanym zabiegu u kobiety nastąpiły powikłania zdrowotne, w efekcie których dokonujący aborcji lekarz sam odwiózł ją do szpitala w Strzelnie" - poinformował w niedzielę PAP Jacek Krawczyk, rzecznik kujawsko- pomorskiej policji.

W szpitalu kobietę, mieszkankę Bydgoszczy, w ciężkim stanie, poddano natychmiast operacji, dzięki której jej życiu już nic nie zagraża.

Po otrzymaniu informacji o całej sprawie policjanci przeszukali gabinet lekarza, gdzie natrafili na dowody przestępstwa.

Lekarz sam się zgłosił do komisariatu w Strzelnie, gdzie został zatrzymany, wraz z żoną, podejrzaną o pomoc w zabiegu. W niedzielę po południu sąd zdecydował, że po przesłuchaniu mogą oboje pozostać na wolności pod dozorem policyjnym i po wpłaceniu kaucji: lekarz - 10 tys. zł, a jego żona - 2 tys. zł. Za przerwanie ciąży za zgodą kobiety Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. (PAP)

olz/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)