Notowania

wiadomości
12.04.2013 11:18

Kujawsko-Pomorskie: Od niedzieli zmiany w rozkładzie kolei

Według zmienionego rozkładu jazdy kursować będą od niedzieli pociągi na terenie regionu kujawsko-pomorskiego. Ma to związek z remontami prowadzonymi przez zarządcę linii kolejowych - PKP PLK. Na niektórych odcinkach jeździć będą autobusy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według zmienionego rozkładu jazdy kursować będą od niedzieli pociągi na terenie regionu kujawsko-pomorskiego. Ma to związek z remontami prowadzonymi przez zarządcę linii kolejowych - PKP PLK. Na niektórych odcinkach jeździć będą autobusy.

Jak poinformował Kujawsko-Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych, w związku z robotami torowymi, 44 pociągi typu Regio odjeżdżać będą z niektórych stacji o wcześniejszej porze w stosunku do rocznego rozkładu jazdy, a 36 pociągów Regio odjedzie z opóźnieniem od kilku do kilkudziesięciu minut. Zmiany wejdą w życie w niedzielę i będą obowiązywać do 8 czerwca.

Jedną z najważniejszych dla regionu inwestycji torowych jest rewitalizacja magistrali Bydgoszcz-Toruń. Z tego powodu pociąg Regio wyruszający z Bydgoszczy Głównej o 22.37 do Torunia, będzie dojeżdżał tylko do stacji Cierpice, skąd pasażerowie pojadą dalej autobusami.

Po dłuższej przerwie pociąg interRegio "Torunianin", wyruszający z Gdyni Głównej o 12.51, który czasowo miał skróconą trasę i kończył bieg w Bydgoszczy, znów będzie dojeżdżał do Torunia. Między Bydgoszczą a Toruniem będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych, i będą w nim honorowane na tym odcinku bilety Regio.

Na szlak powróci także po przerwie pociąg Regio wyjeżdżający o 15.42 z Torunia Głównego do Bydgoszczy. Dyrekcja oddziału Przewozów Regionalnych w Bydgoszczy spodziewa się, że od czerwca możliwe będzie przywrócenie większości rozkładowych połączeń, zmienionych z powodu robót torowych, między Bydgoszczą a Toruniem.

51-kilometrowy odcinek torów między Bydgoszczą a Toruniem jest fragmentem szlaku łączącego Szczecin z Warszawą. W ruchliwą magistralę od dawna nie inwestowano, stan torów systematycznie się pogarszał i obecnie na niektórych odcinkach prędkość pociągów jest ograniczona nawet do 30 km/h, a przejazd z Bydgoszczy do Torunia pociągiem zajmuje około godziny.

Rozpoczęta w ubiegłym roku rewitalizacja linii za 199 mln zł ma być zakończona na początku 2014 r. Projekt jest realizowany przy udziale środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zmiany dla podróżnych obowiązują także na odcinku linii 215 Laskowice-Bąk, obsługiwanej przez prywatnego przewoźnika Arriva. Do 26 maja między stacjami Szlachta i Czersk, z powodu remontu torów, kursować będą autobusy. (PAP)

olz/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz