Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: Pęknięte szyny na linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń

0
Podziel się

Pęknięcie szyn na odcinku linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń spowodowało w
czwartek duże opóźnienia pociągów jadących tą trasą. Do czasu usunięcia uszkodzenia ruch odbywać
się będzie tylko jednym torem.

bEitKJNN

Pęknięcie szyn na odcinku linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń spowodowało w czwartek duże opóźnienia pociągów jadących tą trasą. Do czasu usunięcia uszkodzenia ruch odbywać się będzie tylko jednym torem.

"W czwartek, wcześnie rano otrzymaliśmy zgłoszenie o pęknięciu - prawdopodobnie na skutek silnych mrozów - szyny na odcinku pomiędzy stacjami Solec Kujawski-Cierpice. Wymusiło to zamknięcie dla ruchu jednego toru tej dwutorowej magistrali i skierowanie całego ruchu drugim torem" - powiedział PAP rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec.

Trzy godziny później zlokalizowano w tym samym rejonie podobne uszkodzenie na sąsiednim torze. "Wymusiło to całkowite zamknięcie ruchu na linii Bydgoszcz-Toruń" - dodał Siemieniec.

bEitKJNP

Pierwszy uszkodzony tor udało się naprawić do południa i przywrócić na nim ruch wahadłowy. Naprawa drugiego toru potrwać może do wieczora.

"Niestety pociągi, które miały jechać tą trasą przed południem, odnotowały opóźnienia od kilkudziesięciu do kilkunastu minut. Taka sytuacja powoduje także trudności z punktualną jazdą pociągów skomunikowanych z nimi" - zaznaczył rzecznik.

Odcinek magistrali kolejowej między Bydgoszczą i Toruniem jest od lat w złym stanie i pociągi poruszają się tu z prędkością 30-40 km/h. W całym kraju, w czwartek Polskie Linie Kolejowe odnotowały 48 przypadków pęknięcia szyn na skutek niskich temperatur. (PAP)

olz/ drag/ jbr/

bEitKJOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)