Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pociąg
17.06.2007 11:53

Kujawsko-Pomorskie: Pociąg staranował samochód dostawczy

(doch. informacja o przywróceniu ruchu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(doch. informacja o przywróceniu ruchu)

17.6.Bydgoszcz (PAP) - Pociąg pospieszny relacji Wrocław-Gdynia staranował w niedzielę rano samochód, stojący w poprzek torów niedaleko Warlubia (woj. kujawsko-pomorskie). Szlak kolejowy Bydgoszcz-Gdynia był przez kilka godzin zablokowany.

"Kierowca dostawczego citroena berlingo, prawdopodobnie zajęty dostrajaniem swojego radia, stracił panowanie nad kierownicą zjechał z podjazdu na wiadukt w miejscowości Rulewo koło Warlubia i zsunął się prosto na tory kolejowe. Samochód zatrzymał się w poprzek szlaku kolejowego, tarasując przejazd" - powiedział PAP Paweł Frątczak, rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.

Kierowca, który natychmiast wysiadł z zaklinowanego pomiędzy szynami pojazdu, spostrzegł zbliżający się szybko pociąg pospieszny.

"Mężczyzna zaczął dawać maszyniście sygnały o niebezpieczeństwie, ale rozpędzony w tym miejscu pociąg nie mógł już wyhamować. Na oczach kierowcy lokomotywa dosłownie rozbiła na kawałki dostawcze auto" - dodał Frątczak.

Maszyniście i pasażerom pociągu nic się nie stało. Uszkodzona została lokomotywa oraz sygnalizator kolejowy, w który uderzyły części rozbitego auta.

"Kierowca, to 37-letni mieszkaniec pobliskiego Świecia nad Wisłą. Badanie trzeżwości wykazało u niego ponad prom. alkoholu w wydychanym powietrzu" - poinformował PAP Jacek Krawczyk, rzecznik kujawsko-pomorskiej policji.

Na skutek wypadku, ruch na ważnej magistrali kolejowej Bydgoszcz-Gdynia był przez kilka godzin zablokowany. Pociągi łączące Wybrzeże z południem kraju będą docierały do celu w niedzielę z opóźnieniem. (PAP)

olz/ mag/

Tagi: pociąg, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz