Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: Prof. Filar poparł w wyborach prezydenta Torunia

0
Podziel się:

Prof. Marian Filar, poseł SD, poparł we wtorek obecnego prezydenta Torunia
Michała Zaleskiego (niez.) w walce o reelekcję na trzecią kadencję. Cztery lata temu Filar był
najpoważniejszym konkurentem Zaleskiego w wyborach samorządowych.

bEELsUmZ

Prof. Marian Filar, poseł SD, poparł we wtorek obecnego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego (niez.) w walce o reelekcję na trzecią kadencję. Cztery lata temu Filar był najpoważniejszym konkurentem Zaleskiego w wyborach samorządowych.

W 2006 roku prof. Filar ubiegał się o urząd prezydenta Torunia wspierany przez Platformę Obywatelską. Walka wyborcza zakończyła się jednak już w pierwszej turze, w której Filar zdobył ok. 19 proc. głosów, ale Zaleski zdobył ich około 70 proc. i został prezydentem na drugą kadencję.

"Kandydowałem wówczas jako jego kontrkandydat, bo uważałem, że też mam na to jakiś pomysł. Pan Zaleski wygrał i ja nie mam cienia pretensji o to: niech szefuje miastu ten, którego ludzie w takiej roli widzą" - przekonywał we wtorek Filar.

bEELsUnb

Zaznaczył przy tym, że krytycznie ocenia niektóre decyzje i posunięcia obecnego prezydenta miasta. "Jeśli jednak ktoś już zrobił jakiś błąd w swoich działaniach, to już drugi raz go nie zrobi, a ekipa którą zebrał stwarza szansę, by sprawa pod tytułem +Toruń+ poszła do przodu" - dodał Filar.

Komitet Zaleskiego "Czas gospodarzy" i Stronnictwo Demokratyczne, którego posłem jest obecnie prof. Filar zgłosiły wspólne listy kandydatów do toruńskiej rady miasta. (PAP)

olz/ mok/

bEELsUnC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)