Notowania

wiadomości
07.09.2012 16:48

Kujawsko-Pomorskie: W 2013 r. ponad 60 mln zł na drogi lokalne

Ponad 60 mln zł dostało województwo kujawsko-pomorskie do wykorzystania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2013 roku. To prawie pięć razy więcej niż w 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 60 mln zł dostało województwo kujawsko-pomorskie do wykorzystania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2013 roku. To prawie pięć razy więcej niż w 2012 roku.

"Połowa tej kwoty przeznaczona zostanie na dofinansowanie prac przy drogach gminnych, druga połowa zaś na drogi powiatowe. W 2013 roku rozdysponujemy 60,2 mln zł, podczas gdy na ten rok było to nieco ponad 12 mln zł" - poinformował Bartłomiej Michałek, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

O wsparcie finansowe zadań polegających na budowie, przebudowie lub remoncie dróg powiatowych i gminnych będą mogły ubiegać się gminy, miasta na prawach powiatu oraz powiaty.

"Podobnie jak w obecnie realizowanej edycji programu, pojedyncza gmina oraz miasto na prawach powiatu mogą uzyskać dofinansowanie jednego projektu. W roku 2013 zwiększy się natomiast do dwóch limit wniosków, na które wsparcie będzie mógł uzyskać powiat ziemski" - przypomniał Michałek.

Tak jak dotychczas, dotacja z budżetu państwa na dofinansowanie pojedynczego zadania nie będzie mogła przekroczyć 30 proc. kosztów jego realizacji. Z 1 mln zł do 3 mln zł zwiększy się natomiast maksymalna wysokość wsparcia pojedynczego projektu.

Samorządy mogą składać wnioski o dotacje do końca września. Władze Bydgoszczy prawdopodobnie ubiegać się będą o pieniądze na budowę ul. Nowokieleckiej, która połączy dwie inne ulice o wyższej kategorii i ułatwi wjazd do miasta od strony Torunia. Zarząd Dróg Miejskich w Bydgoszczy ma już gotowy projekt tej inwestycji.

Regulamin przyznawania dotacji jest tak skonstruowany, że łatwiej spełnić jego warunki gminom wiejskim. W większości z nich cały czas trwa dyskusja nad wyborem przedsięwzięć zgłaszanych do programu tzw. schetynówek. Lista rankingowa samorządowych wniosków znana będzie prawdopodobnie na przełomie października i listopada. (PAP)

olz/ je/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz