Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KUL buduje nowy gmach dla Instytutu Biotechnologii

0
Podziel się:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wybuduje w Lublinie nowy gmach
dla Instytutu Biotechnologii. Inwestycja powstanie dzięki pozyskaniu środków z funduszy Unii
Europejskiej.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wybuduje w Lublinie nowy gmach dla Instytutu Biotechnologii. Inwestycja powstanie dzięki pozyskaniu środków z funduszy Unii Europejskiej.

W obecności wiceministra rozwoju regionalnego Krzysztofa Hetmana oraz wiceprezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusza Szewczyka w piątek wmurowany został kamień węgielny pod budowę gmachu.

Prorektor KUL ks. prof. Stanisław Zięba powiedział, że ta inwestycja to "nowy ideowy krok" dla uczelni, która jest jeszcze kojarzona głównie z teologią, filozofią i naukami humanistycznymi. "To normalny uniwersytet, który się rozwija i będzie się rozwijał" - zaznaczył ks. prof. Zięba.

Gmach Instytutu Biotechnologii powstanie w kampusie uniwersyteckim przy ul. Konstantynów w Lublinie. Projekt obejmuje budowę obiektu oraz wyposażenie w nowoczesną aparaturę naukowo-badawczą. Będą w nim studiować studenci biotechnologii.

Budynek będzie pięciokondygnacyjny, został zaprojektowany na rzucie trójkąta. Jego całkowita powierzchnia użytkowa będzie przekraczała 2 tys. m kw. Będą w nim sale wykładowe, pomieszczenia pracowników dydaktyczno-naukowych (katedry), pracownie i laboratoria dydaktyczno-badawcze oraz pomieszczenia techniczne, a także aula o powierzchni 146 mkw.

Całkowita wartość budowy i wyposażenia Instytutu wynosi 26 mln zł, z czego ponad 25 mln ma pochodzić ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa ma się zakończyć w 2012 r.

Studia na kierunku biotechnologia ruszyły na KUL w 2009 r. Na pierwszym roku biotechnologii studiuje tu 80 studentów.(PAP)

ren/ abe/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)