Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
debiut
16.07.2009 11:45

Kurs akcji Eko Export wzrósł w debiucie na NC o 30 proc.

Kurs akcji firmy Eko Export, producenta mikrosfery wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 30 proc. do 3,9 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kurs akcji firmy Eko Export, producenta mikrosfery wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 30 proc. do 3,9 zł.

Eko Export nie przeprowadzał nowej emisji akcji. Do obrotu na NewConnect trafiły jedynie istniejące akcje. Kurs odniesienia wynosił 3 zł.

Spółka produkuje mikrosferę stosowaną w produkcji m.in. opon samochodowych, samochodowych materiałów wygłuszeniowych, paneli elewacyjnych, cementu, zapraw, materiałów izolacyjnych, ogniotrwałych, czy śmigieł lotniczych i powłok samolotów.

Surowiec do produkcji importuje głównie z Rosji, Kazachstanu i Ukrainy. Blisko 100 proc. produkcji trafia do odbiorców z Europy Zachodniej.

Klientami spółki są duże firmy działające w budownictwie, przemyśle samochodowym, branży rekreacyjnej, energetyce i technice, branży tworzyw sztucznych, branży ceramicznej oraz materiałów ogniotrwałych.

W 2008 roku spółka zanotowała 7 mln przychodów i 356 tys. zł zysku netto. Do końca kwietnia 2009 spółka wypracowała 2,3 mln zł przychodów i 123 tys. zł zysku netto.

Prognoza na ten rok zakłada wypracowanie 0,36 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 4,93 mln zł. W 2010 roku przychody mają wzrosnąć do 7,14 mln zł, a zysk netto do 0,67 mln zł.(PAP)

pel/ gor/ je/

Tagi: debiut, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz