Notowania

wybory 2011
09.06.2011 06:56

Kutz będzie startował ze Śląska, nie z PO

Poseł niezależny Kazimierz Kutz zapowiedział, że będzie startował w najbliższych wyborach do Senatu. Dodał, że odmówił kandydowania z katowickiej listy PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Kobyliński/CC/Wikimedia)

Poseł niezależny Kazimierz Kutz zapowiedział, że będzie startował w najbliższych wyborach do Senatu. Dodał, że odmówił kandydowania z katowickiej listy PO.

Kutz powiedział w TVN24, że jako parlamentarzysta jest reprezentantem Śląska. - _ To jest mój elektorat, nie byłem w partii, więc tym bardziej teraz jak tam się tyle dzieje, muszę wrócić do Senatu, żeby być ich przedstawicielem _ - oświadczył.

Zaznaczył, że jest wiele spraw dotyczących Śląska, którymi powinien zająć się parlament. _ - Musi być uznana etniczność Śląska, podobnie jak ustawa o mowie śląskiej, którą będziemy wymuszać. Właśnie po to będę senatorem, żeby tych rzeczy przypilnować _ - zaznaczył.

Kutz zdradził, że kilkukrotnie do startu z katowickiej lity PO namawiał go szef klubu Platformy Tomasz Tomczykiewicz. _ - To nie była propozycja poważna, bo gdyby tak, to powinien mnie zaprosić pan premier i coś mi zaoferować _ - ocenił.

Dodał, że Senat wybrany w jednomandatowych okręgach może być mniej upartyjniony i przekształcić się w miejsce, gdzie toczy się swobodna dyskusja o państwie.

Przed czterema laty w wyborach do Sejmu listę PO w Katowicach otwierał Kutz, otrzymując rekordowe poparcie. W trakcie kadencji reżyser poróżnił się z Platformą i w październiku ubiegłego roku wystąpił z klubu PO, zarzucając Platformie, że nie zrobiła nic dla Górnego Śląska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partie;szukaja;chetnych;do;senatu,102,0,768102.html) Partie szukają chętnych do Senatu Większość z nich wystawi kandydatury już urzędujących polityków. Będą też małe roszady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t40717.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kutz;ruch;palikota;ma;szanse;naprawic;bledy;platformy,124,0,684668.html) Kutz: Ruch Palikota ma szansę naprawić błędy Platformy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/listy;wyborcze;po;chcemy;pozytywnej;atmosfery,164,0,843940.html) Listy wyborcze PO. "Chcemy pozytywnej atmosfery" PO odkłada dyskusję. Wbrew zapowiedziom najprawdopodobniej nie zatwierdzi list 11 czerwca.
Tagi: wybory 2011, śląsk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz