Notowania

kwaśniewski
18.06.2010 13:54

Kwaśniewski:przed zbliżeniem z UE Kijów musi uporządkować finanse

Przed zakończeniem rozmów o umowie stowarzyszeniowej i stefie wolnego handlu z Unią Europejską Ukraina powinna uporządkować swoją sytuację finansową - oświadczył w piątek w Kijowie były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przed zakończeniem rozmów o umowie stowarzyszeniowej i stefie wolnego handlu z Unią Europejską Ukraina powinna uporządkować swoją sytuację finansową - oświadczył w piątek w Kijowie były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. *

"Ukraińcy chcą podpisać umowę stowarzyszeniową z UE do końca tego roku, jednak ich głównym zadaniem jest dziś odnowienie (zamrożonej w ub. roku - PAP) współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Chodzi o uporządkowanie kwestii ekonomicznych, które dają poważne szanse, by prowadzić rozmowy o strefie wolnego handlu" - powiedział Kwaśniewski po rozmowach z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

Były polski prezydent spotkał się z nim jako prezes zarządu Jałtańskiej Strategii Europejskiej, stowarzyszenia, które promuje wejście Ukrainy do UE. Stowarzyszenie zostało założone i jest finansowane przez ukraińskiego biznesmena Wiktora Pinczuka.

"Mówiliśmy o tym, co jest na porządku rozmów Ukrainy z UE. Są to bardzo ważne plany. Główne sprawy to umowa stowarzyszeniowa, umowa o strefie wolnego handlu i liberalizacja wiz (unijnych dla Ukraińców - PAP). Poza tym rozmawialiśmy, w jaki sposób należy prowadzić rozmowy polityczne w tym zakresie" - relacjonował Kwaśniewski.

Zdaniem eksprezydenta Janukowycz dobrze rozumie, jakie wyzwania stoją dziś przed Ukrainą.

"Prezydent zapowiada głębokie reformy w jego kraju i podchodzi do tego bardzo poważnie" - oświadczył Kwaśniewski w rozmowie z polskimi dziennikarzami w Kijowie.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ro/

Tagi: kwaśniewski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz