Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski: na ocenę raportu MAK trzeba poczekać do jego ogłoszenia

0
Podziel się:

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uważa, że z oceną raportu
końcowego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w sprawie katastrofy smoleńskiej trzeba
poczekać do jego ogłoszenia. Jak dodał, do raportu odniesie się szef MSWiA Jerzy Miller.

bEEFLySt

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uważa, że z oceną raportu końcowego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w sprawie katastrofy smoleńskiej trzeba poczekać do jego ogłoszenia. Jak dodał, do raportu odniesie się szef MSWiA Jerzy Miller.

MAK przedstawi w środę o godz. 12 (godz. 10 czasu polskiego) ostateczną wersję raportu końcowego w sprawie katastrofy smoleńskiej - dowiedziała się we wtorek PAP ze źródeł zbliżonych do MAK. Dokument zaprezentuje przewodnicząca MAK Tatiana Anodina na konferencji prasowej w siedzibie agencji Interfax. Po konferencji raport zostanie zamieszczony na stronie internetowej MAK w dwóch wersjach językowych: rosyjskiej i angielskiej.

"Najbardziej prawidłową formułą jest poczekanie na raport MAK. Może niektórym by zależało, żebyśmy sam raport komentowali wcześniej, bo to by wskazywało, że nie podchodzimy do niego merytorycznie, tylko z góry mamy wyrobiony pogląd. Na pewno polska strona, na pewno minister Jerzy Miller - jako kierujący pracami komisji - do raportu, który przedstawi strona rosyjska, się odniesie" - powiedział we wtorek Kwiatkowski dziennikarzom w Sejmie.

bEEFLySv

Pytany, jak treść raportu MAK wpłynie na prowadzenie postępowania ze strony polskiej, Kwiatkowski powiedział: "Na postępowanie polskie, na pracę Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kieruje minister Miller, treść raportu oczywiście będzie miała wpływ. W środę, po ogłoszeniu przez MAK ostatecznej wersji raportu, będziemy wiedzieć, w jaki sposób uwzględnione zastały w tym dokumencie wnioski przedstawione przez stronę polską".

Zapytany czy strona polska zapoznała się już z raportem MAK, Kwiatkowski powiedział: "Proszę to pytanie kierować do pana ministra Millera". (PAP)

mrr/ ajg/ la/ jra/

bEEFLySW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)