Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski: NIK opublikuje raport nt. przygotowań do wydobycia gazu łupkowego

0
Podziel się:

Opublikowanie raportów na temat przygotowania Polski do wydobycia gazu z
łupków oraz efektów kontroli budowy stadionu we Wrocławiu zapowiedział prezes NIK Krzysztof
Kwiatkowski. W piątek nominował on na dyrektora wrocławskiej delegatury NIK Barbarę Sytę.

bEEfIDmd

Opublikowanie raportów na temat przygotowania Polski do wydobycia gazu z łupków oraz efektów kontroli budowy stadionu we Wrocławiu zapowiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. W piątek nominował on na dyrektora wrocławskiej delegatury NIK Barbarę Sytę.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka wrocławskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli Ksymena Kramarczyk-Rosiak obie kontrole przeprowadzili inspektorzy z Wrocławia.

Kwiatkowski zapowiedział, że raport na temat przygotowania Polski do wydobycia gazu z łupków będzie opublikowany w ciągu najbliższych dni, natomiast wyniki kontroli budowy stadionu zostaną upublicznione na przełomie kwietnia i maja.

bEEfIDmf

Kontrolerzy badali nie tylko samą stadionową inwestycję - m.in. wzrost kosztów, odstępstwa od projektu, lecz również przeprowadzenie i rozliczenie imprez zorganizowanych na tym obiekcie.

Nowa szefowa wrocławskiej delegatury NIK zapowiedziała, że w najbliższym czasie inspektorzy tej placówki przeprowadzą kontrole m.in. systemu opieki długoterminowej i paliatywnej oraz ochrony przez zanieczyszczeniami wód Odry.

NIK sprawdzi też sposób realizacji rządowego programu na rzecz społeczności romskiej, m.in. w kontekście sytuacji Romów na wrocławskim nielegalnym koczowisku.

Kwiatkowski, wręczając dyrektorską nominację, powiedział, że wrocławski oddział NIK to statystycznie najbardziej pracowita delegatura. W 2013 r. przeprowadziła ona 136 kontroli, pracuje w niej 54 inspektorów.(PAP)

bEEfIDml

ros/ pad/ mow/

bEEfIDmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)