Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

L. Kaczyński spotkał się z Alijewem i Tuerkiem

0
Podziel się

#
dochodzi wypowiedź ministra Mariusza Handzlika
#

bEgZFyER

# dochodzi wypowiedź ministra Mariusza Handzlika #

28.01. Warszawa (PAP) - Prezydent Lech Kaczyński, który w czwartek po południu przybył do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Gospodarcze, spotkał się z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem i prezydentem Słowenii Danilo Tuerkiem.

L.Kaczyński ma wziąć udział w panelu dotyczącym wzrostu gospodarczego. Wbrew zapowiedziom z powodu trudnych warunków pogodowych i opóźnienia przylotu prezydent nie uczestniczył w panelu dotyczącym rozwoju Europy.

bEgZFyET

Według prezydenckiego ministra Mariusza Handzlika, udział prezydenta w panelu o wzroście gospodarczym "będzie okazją, aby pokazać dorobek transformacji Polski" oraz mówić o przemyśleniach dotyczących utrzymania wzrostu gospodarczego i sposobów zachowania równowagi między wolnym rynkiem a solidarnością socjalną.

Partnerami prezydenta w dyskusji będą: wicepremier i minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin, prezydent Izraela Szimon Peres, prezydent Słowenii Danilo Tuerk oraz prezydent Kolumbii Alvaro Uribe Velez.

Handzlik poinformował PAP, że podczas spotkania z Alijewem polski prezydent zaprosił go do złożenia wizyty w Polsce, do której ma dojść w połowie roku. Według relacji ministra, prezydenci rozmawiali przede wszystkim o współpracy energetycznej, projektach w tej dziedzinie, m.in. o rurociągu Odessa-Brody-Płock oraz o możliwościach współpracy Azerbejdżanu z UE.

Z kolei w rozmowie z prezydentem Słowenii Lech Kaczyński mówił - jak relacjonował Handzlik - o reformach gospodarczych, które mają posłużyć utrzymaniu wzrostu gospodarczego. Prezydenci wymienili też opinie na temat stanu gospodarek Polski i Słowenii na tle kryzysu gospodarczego.

bEgZFyEZ
  1. edycja Forum w Davos zgromadzi w szwajcarskich Alpach między 27 a 31 stycznia 2,5 tys. przedstawicieli światowej polityki, biznesu i organizacji pozarządowych.(PAP)

eaw/ par/ mow/

bEgZFyFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)