Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Laureaci konkursu Komisji Europejskiej "Przybij piatkę"

0
Podziel się

"Dąbrowszczak", z I LO im. Gen. Dąbrowskiego w Kutnie, "Gwiazdy Europy" z
Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu oraz Zespół "Lilarianie" z V LO im. Jana Pawła
II w Toruniu to zwycięzcy konkursu "Przybij piątkę" zorganizowanego przez Komisję Europejską w
Polsce.

bEgPSlIR

*"Dąbrowszczak", z I LO im. Gen. Dąbrowskiego w Kutnie, "Gwiazdy Europy" z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu oraz Zespół "Lilarianie" z V LO im. Jana Pawła II w Toruniu to zwycięzcy konkursu "Przybij piątkę" zorganizowanego przez Komisję Europejską w Polsce. *

Na konkurs napłynęło prawie 300 prac zespołowych z całej Polski, co oznacza zaangażowanie blisko 1200 osób: uczniów i nauczycieli. W nagrodę trzy najlepsze zespoły pojadą na wycieczkę do Brukseli. Wszyscy laureaci otrzymali aparaty fotograficzne, pamięć przenośną USB, słowniki multimedialne, plecaki i inne nagrody.

Konkurs "Przybij piątkę!" jest już trzecią edycją konkursu dla młodzieży organizowanego corocznie przez PKE. Konkurs trwał od 1.09 do 20.10 i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs nawiązywał do tegorocznych obchodów piątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz dwudziestej rocznicy przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W swoich pracach uczniowie, w 3-osobowych zespołach, pisali o najistotniejszych zmianach w Polsce od upadku komunizmu i od przystąpienia Polski do UE. Prace mogły przyjąć formę pisemną, prezentacji multimedialnych lub fotoreportażu.

bEgPSlIT

"Wasze doświadczenie jest wyjątkowe i mogłoby stanowić cenną lekcję, zwłaszcza dla młodych ludzi z krajów Europy Zachodniej. Uczy doceniać sukcesy płynące z integracji europejskiej" - powiedziała podczas sobotniej gali finałowej Marie-Therese Duffy-Haeulser - p.o. Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Jak podkreślała, w swoich pracach uczestnicy udowodnili, że młodzi Polacy mają świadomość zmian historycznych, sukcesów wynikających z integracji europejskiej oraz też wyzwań, stojących przed Polską i Unią Europejską. "W związku z tym, tak jak przed pięcioma laty Unia przybiła Polsce piątkę, tak ja przybijam Wam dziś piątkę i serdecznie gratuluję, życząc wielu dalszych sukcesów!" - zakończyła Marie-Therese Duffy-Haeulser.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Partnerami konkursu byli: Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Na liście laureatów znaleźli się: na I miejscu Zespół Dąbrowszczak, I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Dąbrowskiego w Kutnie; II miejsce zajął Zespół Gwiazdy Europy, Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu; III miejsce przypadło Zespołowi Lilarianie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Toruniu; IV miejsce zajął Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze; V miejsce - Zespół MSC Zakon Team, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Sanoku; VI miejsce - Zespół LO Team, II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

bEgPSlIZ

Zdjęcia oraz prezentacja prac laureatów zostaną umieszczone na stronie Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska (PAP)

abe/

bEgPSlJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)