Notowania

wiadomości
10.10.2013 15:02

Laureaci Oscarów Ewa Braun i Allan Starski przyjadą do Krakowa

Laureaci Oscarów Ewa Braun i Allan Starski przyjadą do Krakowa na rozpoczynającą się 23 października dwudniową konferencję poświęconą turystyce filmowej - poinformowała w czwartek Aleksandra Nalepa z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Laureaci Oscarów Ewa Braun i Allan Starski przyjadą do Krakowa na rozpoczynającą się 23 października dwudniową konferencję poświęconą turystyce filmowej - poinformowała w czwartek Aleksandra Nalepa z Krakowskiego Biura Festiwalowego. *

Konferencję "Turystyka filmowa, czyli 150 procent filmu w regionie" organizuje Krakow Film Commission. Osoby,które chcą w niej uczestniczyć mogą się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej www.film-commission.pl.

"Ta konferencja to okazja do spotkania specjalistów związanych z różnymi dziedzinami przemysłu filmowego. Prelegenci z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii będą zastanawiać się, jak udział w filmie wpływa na atrakcyjność miasta i regionu, zaprezentują najciekawsze filmy i seriale, w których modelowo wręcz zagrały miasta i przedstawią wzajemne korzyści z połączenia filmu i turystyki" - zapowiada Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, w strukturach którego działa Krakow Film Commission.

Obrady odbędą się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W trakcie konferencji w Kinie Pod Baranami zaplanowano specjalny pokaz filmu "Lista Schindlera" w reż. Stevena Spielberga w 20. rocznicę powstania tej produkcji.

Specjalisci będą dyskutowali w Krakowie m.in. o marketingu miejsc, o tym, jak dobierane są lokalizacje filmowe i jakie znaczenie ma turystyka filmowa w rozwoju miast i regionów. "Spodziewamy się przyjazdu gości z Nowej Zelandii, którzy opowiedzą o +Hobbittonie+ czyli o miejscu, w którym kręcony był film +Hobbit+ oraz Lewisa Swana z firmy Brit Movie Tours, organizującej wycieczki szlakiem Harry'ego Pottera i Jamesa Bonda. Będzie też Llucia Homs z Catalunya Film Commission odpowiedzialnej za wizerunek Barcelony w filmach Pedro Almodovara czy Woody'ego Allena" - powiedziała PAP Nalepa. (PAP)

wos/ ula/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz