Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ławrow i Sikorski podpiszą "mapę drogową" stosunków rosyjsko-polskich

0
Podziel się

Ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Polski Siergiej Ławrow i Radosław
Sikorski podpiszą w czwartek w Warszawie oświadczenie "Program 2020 w stosunkach
rosyjsko-polskich", swoistą "mapę drogową" prowadzącą do podniesienia jakości stosunków
dwustronnych.

bEqaCUaJ

Ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Polski Siergiej Ławrow i Radosław Sikorski podpiszą w czwartek w Warszawie oświadczenie "Program 2020 w stosunkach rosyjsko-polskich", swoistą "mapę drogową" prowadzącą do podniesienia jakości stosunków dwustronnych.

Poinformowało o tym we wtorek MSZ Federacji Rosyjskiej, anonsując czwartkową roboczą wizytę Ławrowa w Warszawie. MSZ FR przekazało, że ministrowie będą przewodniczyć posiedzeniu Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej.

Według rosyjskiego MSZ podpisane zostanie też wspólne oświadczenie dotyczące Roku Rosji w Polsce i Polski w Rosji planowanego na 2015 rok.

bEqaCUaL

MSZ FR przekazało, że uczestnicy posiedzenia Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej szczegółowo przeanalizują stan relacji dwustronnych, a także nakreślą konkretne kroki zmierzające do ich dalszego rozwoju w kluczowych dziedzinach.

"Strona rosyjska nie zamierza uchylać się od poruszania trudnych tematów, w tym kwestii tworzenia reżimu największego uprzywilejowania dla wzajemnych inwestycji i zapewnienia rosyjskim operatorom gospodarczym niedyskryminacyjnych warunków pracy na polskim rynku" - podało MSZ FR. (PAP)

mal/ mc/ jbr/

bEqaCUbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)