Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ławrow na Ukrainie. Podczas jego wizyty doszło do bójki

0
Podziel się:

Konflikt wybuchł, gdy członkowie partii Swoboda chcieli zablokować ruch samochodowy w pobliżu miejscowego uniwersytetu.

Ławrow na Ukrainie. Podczas jego wizyty doszło do bójki
(kprm.gov.pl)
bEErNyOJ

Ukraińscy nacjonaliści pobili się wczoraj z milicją w Czerniowcach, na zachodniej Ukrainie, przy okazji wizyty ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa. W bójce uczestniczyło około 70 osób - podały lokalne media.

Konflikt wybuchł, gdy członkowie partii Swoboda chcieli zablokować ruch samochodowy w pobliżu miejscowego uniwersytetu, gdzie Ławrow spotykał się z szefem ukraińskiej dyplomacji Leonidem Kożarą. Do bójki doszło, kiedy milicja otoczyła uczestników protestu kordonem.

_ - Wy nam tani gaz, a my wam niepodległość? _, _ Przyszłość Ukrainy w Europie _ - głosiły transparenty.

bEErNyOL

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Rosji spotkali się w Czerniowcach na posiedzeniu komisji międzypaństwowej do spraw współpracy międzynarodowej. Podczas rozmów Ławrow oznajmił, że nie widzi sprzeczności miedzy współpracą Ukrainy z Unią Europejską, a współdziałaniem ze strukturami byłego ZSRR.

_ Nasze państwa same wyznaczają priorytety swojej polityki na kierunku europejskim, jednak łączy nas zainteresowanie w budowie wspólnej Europy bez linii podziałów. Dlatego też nie widzimy sprzeczności między zbliżaniem się naszych krajów ze strukturami europejskimi i pogłębianiem obejmującej różne dziedziny integracji w przestrzeni Wspólnoty Niepodległych Państw _ - powiedział Ławrow.

Stosunki między Ukrainą z Rosją są dość napięte po odwołaniu w ostatniej chwili grudniowej wizyty ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza w Moskwie. Rosja usiłuje nakłonić Ukrainę do przystąpienia do Unii Celnej, którą tworzy wraz z Białorusią i Kazachstanem. Władze w Kijowie mówią, że dla nich najważniejsza jest integracja z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityczny akt protestu. Noc w łazience Skazana na siedem lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, która ogłosiła akcję nieposłuszeństwa.
Asad nie odejdzie. Nic nie da się z tym zrobić Ławrow oświadczył też, że Rosja będzie nadal sprzeciwiać się wszelkim rezolucjom ONZ, które by nawoływały do sankcji międzynarodowych przeciwko Asadowi.
Syryjska opozycja odrzuca pomysł Rosji Szef syryjskiej koalicji opozycyjnej Moaz al-Chatib odrzucił w piątek zaproszenie szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa.
bEErNyPm
prawo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)