Notowania

lech
18.12.2009 20:21

Lech Janczy wyrzucony z PO

Lech Janczy, przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Czorsztynie (Małopolskie), został skreślony z listy członków partii - poinformował w piątek PAP komisarz ds. regionu małopolskiego Platformy Obywatelskiej Andrzej Wyrobiec.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lech Janczy, przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Czorsztynie (Małopolskie), został skreślony z listy członków partii - poinformował w piątek PAP komisarz ds. regionu małopolskiego Platformy Obywatelskiej Andrzej Wyrobiec. *

"Decyzja te jest nieodwołalna" - dodał.

O usunięcie Janczego z PO wnioskował przewodniczący nowotarskiej Platformy, Jan Smarduch, po tym jak portal tvp.info zasugerował, że Janczy brał udział w ustawianiu przetargu na dzierżawę wyciągu na Polanie Sosny, należącego do Zespołu Elektrowni Wodnych (ZEW) w Niedzicy. Janczy był wówczas pełnomocnikiem zarządu ZEW.

Według mediów przetargiem na kompleks narciarski był zainteresowany znany z tzw. afery hazardowej biznesmen Ryszard Sobiesiak. Przetarg był zaplanowany na 12 października a Janczy miał z końcem września pożegnać się z firmą.

Sobiesiak - według tvp.info - w rozmowach z byłym szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim i byłym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim miał zabiegać o to, by ci sprawili, żeby Janczy pracował w niedzickiej elektrowni w momencie rozstrzygnięcia przetargu.

Jak poinformował PAP Wyrobiec, koło Platformy Obywatelskiej w Czorsztynie zostało rozwiązane. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

szb/ la/ jra/

Tagi: lech, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz