Notowania

lech
18.12.2009 22:03

Lech Janczy wyrzucony z PO

# dochodzi wypowiedź przewodniczącego nowotarskiej PO #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź przewodniczącego nowotarskiej PO #

18.12. Zakopane (PAP) - Lech Janczy, przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Czorsztynie (Małopolskie), został skreślony z listy członków partii - poinformował w piątek PAP komisarz ds. regionu małopolskiego Platformy Obywatelskiej Andrzej Wyrobiec.

"Decyzja ta jest nieodwołalna" - dodał Wyrobiec.

O usunięcie Janczego wnioskował przewodniczący nowotarskiej PO, Jan Smarduch. "Wątpliwości co do Janczego miałem od kiedy został on powołany na pełnomocnika zarządu ds. regulacji gruntów w Zespole Elektrowni Wodnych (ZEW) w Niedzicy" - powiedział PAP Smarduch.

Lokalni działacze PO obawiali się, że Janczy może wykorzystywać swoje stanowisko do prywatnych celów. "Mógł w sposób nieformalny doprowadzić do takiej sytuacji, w której atrakcyjne grunty nad Jeziorem Czorsztyńskim przeszłyby nagle w prywatne ręce" - dodał Smarduch.

Zanim Janczy został pełnomocnikiem w ZEW był wicewójtem w gminie Czorsztyn. Jak powiedział PAP Smarduch, Janczy sprzedał wówczas udziały gminy w atrakcyjnych gruntach położonych nad Jeziorem Czorsztyńskim biznesmenowi z Zakopanego po atrakcyjnych cenach.

Janczy - jak napisał portal tvp.info - był kluczową postacią w przetargu na dzierżawę wyciągu narciarskiego na Polanie Sosny nad Jeziorem Czorsztyńskim, którym według mediów był zainteresowany znany z tzw. afery hazardowej biznesmen Ryszard Sobisiak. Janczy był wówczas pełnomocnikiem zarządu ZEW w Niedzicy, do których należał wyciąg.

Przetarg był zaplanowany na 12 października a Janczy miał z końcem września pożegnać się z firmą. Sobiesiak - według tvp.info - w rozmowach z byłym szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim i byłym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim miał zabiegać o to, by ci sprawili, żeby Janczy pracował w niedzickiej elektrowni w momencie rozstrzygnięcia przetargu. Przetarg odbył się, ale ze względu na podejrzenia co do Janczego został unieważniony.

Kiedy po wybuchu tzw. afery hazardowej we wrześniu nazwisko Lecha Janczego pojawiło się w mediach, lokalni działacze Platformy Obywatelskiej wystąpili do komisarza małopolskiej partii o rozwiązanie koła PO w Czorsztynie i o wyrzucenie Janczego z jej struktur.

Jak poinformował PAP Wyrobiec, koło Platformy Obywatelskiej w Czorsztynie zostało rozwiązane w listopadzie.(PAP)

szb/ la/ jra/

Tagi: lech, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz