Notowania

wiadomości
18.06.2011 13:53

Lech Parell rekomendowany na redaktora naczelnego Radia Gdańsk

Były zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" Lech Parell został rekomendowany w sobotę na prezesa zarządu i jednocześnie redaktora naczelnego Radia Gdańsk. Drugim członkiem zarządu wybrano szefa firm wydawniczych - Zdzisława Koszlaka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" Lech Parell został rekomendowany w sobotę na prezesa zarządu i jednocześnie redaktora naczelnego Radia Gdańsk. Drugim członkiem zarządu wybrano szefa firm wydawniczych - Zdzisława Koszlaka.

Jak poinformował PAP przewodniczący Rady Nadzorczej Radia Gdańsk S.A. Jan Kreft, wybrane w sobotę przez Radę Nadzorczą Radia Gdańsk kandydatury zostaną przedstawione do akceptacji Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Kreft poinformował, że wskazane osoby wyróżniły się na tle innych kandydatów głównie tym, że "zapowiedziały przygotowanie strategii rozwoju dla spółki". "Radio Gdańsk jest w dobrej kondycji finansowej, ale mimo to trzeba szukać dodatkowych źródeł przychodu poza abonamentem" - zaznaczył Kreft.

"Poza tym obaj wybrani członkowie zarządu, co rzadko się zdarza, łączą umiejętności dziennikarskie z menażerskimi" - dodał Kreft. Zaznaczył, że wybór, przed jakim stanęła Rada Nadzorcza rozgłośni, był trudny, ale ostateczne decyzje podjęte zostały jednogłośnie.

Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do obsadzenia dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk, zgłosiło się w sumie dwanaście osób. Dwie z nich - ze względów formalnych, nie przeszły do dalszego postępowania. Spośród dziesięciu kandydatów siedem osób starało się o stanowisko redaktora naczelnego (część spośród nich zaproponowała też swoją kandydaturę na stanowisko drugiego członka zarządu).

W piątek i w sobotę Rada Nadzorcza Radia Gdańsk przeprowadziła przesłuchania dziesięciu kandydatów, spośród których wskazała osoby rekomendowane do nowego zarządu.

44-letni Lech Parell, który kandydował w konkursie jednocześnie na stanowisko prezesa oraz członka zarządu, jest z wykształcenia politologiem, a z zawodu - dziennikarzem i menedżerem mediów z doświadczeniem w radiofonii publicznej, rozgłośniach komercyjnych, a także w prasie i internecie. Ostatnio zajmował stanowisko zastępcy redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego". Wcześniej był m.in. zastępcą szefa Redakcji Informacji w Radiu Gdańsk, pełnił też funkcję doradcy prezydenta Gdańska.

Zdzisław Koszlak kandydował wyłącznie na stanowisko członka zarządu. 55-letni gdynianin jest z wykształcenia prawnikiem. Pracował na stanowiskach kierowniczych w różnych zakładach w Trójmieście, w tym jako dyrektor - redaktor naczelny w wydawnictwach prywatnych. Był członkiem Rady Nadzorczej Radia Gdańsk poprzedniej kadencji.

aks/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz