Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lech Sprawka kandydatem PiS na prezydenta Lublina

0
Podziel się

Poseł Lech Sprawka, były wiceminister edukacji narodowej, jest kandydatem PiS
na prezydenta Lublina. W poniedziałek jego kandydaturę zatwierdził zarząd okręgu partii.

bEgGzviZ

Poseł Lech Sprawka, były wiceminister edukacji narodowej, jest kandydatem PiS na prezydenta Lublina. W poniedziałek jego kandydaturę zatwierdził zarząd okręgu partii.

Program kandydata PiS ma być przedstawiony później. Sprawka zadeklarował jedynie, że będzie dążył do zmian, które pozwolą rozwiązywać problemy mieszkańców. Jego zdaniem, problemy związane z funkcjonowaniem miasta narastają, jako przykład podał trudną sytuację budżetową i rosnące zadłużenie Lublina.

"Zarówno w kampanii jak i po ewentualnym zwycięstwie zrobię wszystko - we współpracy z licznymi środowiskami - aby mieszkańcy Lublina poczuli wspólnotę celów, działań, marzeń na dobre, bezpieczne, godne życie" - powiedział Sprawka na konferencji prasowej.

bEgGzvjb

Sprawka ma nadzieję, że kampania wyborcza w Lublinie będzie merytoryczna, a nie partyjna, a wnioski z dyskusji wzbogacą program, który będzie realizowany przez kolejnego prezydenta.

Sprawka od szefa swojego sztabu wyborczego Piotra Kowalczyka otrzymał bukiet białych róż, z prośbą, aby cztery róże z tego bukietu przekazał innym kandydatom, jako symbol pokojowego nastawienia w kampanii wyborczej.

Sprawka ma 55 lat. Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej. Był nauczycielem, dyrektorem lubelskich szkół, dwukrotnie kuratorem oświaty w Lublinie. Pełnił funkcję wiceministra edukacji narodowej w rządzie Jerzego Buzka. W 2007 r. zdobył mandat poselski.

Sprawka jest piątym oficjalnie ogłoszonym kandydatem na prezydenta Lublina. Wcześniej swój start zapowiedzieli już: posłanka Izabella Sierakowska (SdPl), emerytowany wojskowy, płk Jerzy Gryz (SLD), obecny wiceprezydent miasta, były wiceminister skarbu Krzysztof Żuk (PO) oraz niezależny kandydat Zbigniew Wojciechowski. (PAP)

bEgGzvjh

kop/ mok/ jra/

bEgGzvjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)