Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Legalizacja małżeństw homoseksualnych w Waszyngtonie zatwierdzona

0
Podziel się

151 pierwszych par gejów i lesbijek złożyło w Waszyngtonie podania o
zezwolenie na małżeństwo po zatwierdzeniu we wtorek legalizacji takich małżeństw przez Kongres.

bEgZZVaZ

151 pierwszych par gejów i lesbijek złożyło w Waszyngtonie podania o zezwolenie na małżeństwo po zatwierdzeniu we wtorek legalizacji takich małżeństw przez Kongres.

Legalizacja małżeństw homoseksualnych w Waszyngtonie stała się faktem, gdy we wtorek przeciwnikom nie udało się się jej zablokować w Kongresie i Sądzie Najwyższym USA.

Burmistrz Waszyngtonu Adrian Fenty podpisał decyzję Rady Miejskiej o legalizacji już w grudniu, ale ponieważ stolica nie jest stanem - chociaż ma specjalny status "dystryktu stołecznego" (D.C.) - prawo musiało być zatwierdzone przez Kongres.

bEgZZVbb

Wobec demokratycznej większości na Kapitolu legalizacja w Kongresie była raczej przesądzona. We wtorek również prezes Sądu Najwyższego John Roberts oddalił wniosek oponentów o jej odroczenie.

Pary gejów i lesbijek, które w środę i czwartek składały wnioski o licencję na małżeństwo, będą musiały - zgodnie z prawem Washington D.C. - poczekać trzy dni na oficjalne zawarcie małżeństwa.

Dystrykt stołeczny dołączył do pięciu stanów USA, w których małżeństwa homoseksualne są legalne: Connecticut, Iowa, Massachusetts, New Hampshire i Vermont.

Tomasz Zalewski (PAP)

bEgZZVbh

tzal/ mmp/ mc/

bEgZZVbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)