Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gminy
24.02.2006 13:22

Legnica: Byli samorządowcy podejrzani o wyrządzenie 2,5 mln zł szkody w mieniu gminy

24.2.Legnica (PAP) - Zarzuty niedopełniania obowiązków oraz wyrządzenia w mieniu gminy szkody majątkowej w wysokości nie mniejszej niż 2,5 miliona zł postawiła legnicka prokuratura dwóm byłym członkom zarządu miasta - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Liliana Łukasiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*24.2.Legnica (PAP) - Zarzuty niedopełniania obowiązków oraz wyrządzenia w mieniu gminy szkody majątkowej w wysokości nie mniejszej niż 2,5 miliona zł postawiła legnicka prokuratura dwóm byłym członkom zarządu miasta - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Liliana Łukasiewicz. *

W sprawie chodzi o teren w 2001 roku wystawiony do sprzedaży pod inwestycję. Obejmował on dwie działki, w tym jedną zajmowały budynki mieszkalne.

"Znajdujące się w dobrym stanie technicznym budynki trzeba było wyburzyć i wykonać dokumentację techniczną, a lokatorom zapewnić lokale. Niegospodarność polegała na tym, że wiedząc o tym, iż działki nie można sprzedać z lokatorami, nie zastrzeżono w umowie z nabywcą podniesienia wartości tej nieruchomości o związane z tym koszty, czyli o owe 2,5 mln zł. W rezultacie to gmina, a nie inwestor, zapłaciła za wszystko i tym samym mniej zarobiła na transakcji" - wyjaśniła Łukasiewicz.(PAP)

msj/ pz/

Tagi: gminy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz