Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
30.06.2007 17:35

Lepper: do najbliższych wyborów partie koalicji pójdą pod własnym szyldem

Zdaniem wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera do najbliższych wyborów parlamentarnych każda z partii rządzącej koalicji pójdzie pod własnym szyldem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zdaniem wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera do najbliższych wyborów parlamentarnych każda z partii rządzącej koalicji pójdzie pod własnym szyldem. *

W piątek po podpisaniu aneksu do umowy koalicyjnej wicepremier Przemysław Gosiewski (PiS) mówił, iż wiele wskazuje na to, że PiS, Samoobrona i LPR wystartują razem w najbliższych wyborach parlamentarnych.

"Ja myślę, że po wyborach, jeżeli ordynację zmienimy tak, byśmy mogli blokować listy po wyborach, to jest to możliwe. Natomiast do wyborów parlamentarnych w 2009 roku każda partia pójdzie pod własnym szyldem" - powiedział dziennikarzom Lepper w sobotę w Bratoszewicach (Łódzkie).

Lider Samoobrony jest zadowolony z podpisanego w piątek aneksu do umowy koalicyjnej. "Współpraca w koalicji układa się co raz lepiej. Zawsze w koalicji są jakieś problemy ale myślę, że będzie ich co raz mniej" - podkreślił.

Odnosząc się do strajku pielęgniarek, wicepremier powiedział, że myśli, iż ta sprawa w poniedziałek zostanie rozstrzygnięta. Podkreślił, że Samoobrona zdecydowanie popiera ten protest.

"Pielęgniarki mają racje, zarabiają za mało, pieniędzy na służbę zdrowia jest za mało, ale tyle ile dał ten rząd i tyle i przewiduje ten rząd na przyszły rok, to żaden rząd w ciągu ostatnich lat tyle pieniędzy na służbę zdrowia nie dał. To są zaległości z poprzedniego sytemu i tych ostatnich lat i my w ciągu jednego roku tych zaległości nie nadrobimy. Ale na pewno potrzebne są zdecydowanie większe pieniądze na służbę zdrowia" - dodał Lepper.

Jego zdaniem, rząd musi zrobić wszystko, aby ze wzrostu gospodarczego jak najwięcej pieniędzy przekazać przede wszystkim na służbę zdrowia.

"To jest nasz obowiązek, rządzących, aby zapewnić prawidłową opiekę zdrowotną obywatelom, to mamy zapisane w konstytucji i nie mamy wyboru. Musimy przeznaczyć dużo więcej środków na służbę zdrowia" - dodał Lepper.

Pytany przez dziennikarzy, czy w jego ocenie ktoś prowokuje ten strajk powiedział, iż jego zdaniem "prowokuje sytuacja jaka jest, a sytuacja jest bardzo tragiczna".

Minister rolnictwa uczestniczył w sobotę w otwarciu na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach IX Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. (PAP)

szu/bel/

Tagi: lepper, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz