Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lepper nie stawił się przed komisją ds. nacisków

0
Podziel się

Były wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper nie stawił się na
czwartkowe posiedzenie komisji śledczej ds. nacisków. Nie dotarł na czas na przesłuchanie, ponieważ
zepsuł mu się samochód. Posłowie ocenili, że była to nieusprawiedliwiona nieobecność i zwrócili się
do sądu, aby ukarał Leppera.

bEhcLCfF

Były wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper nie stawił się na czwartkowe posiedzenie komisji śledczej ds. nacisków. Nie dotarł na czas na przesłuchanie, ponieważ zepsuł mu się samochód. Posłowie ocenili, że była to nieusprawiedliwiona nieobecność i zwrócili się do sądu, aby ukarał Leppera.

Pełnomocniczka Leppera Violetta Małgorzata Gut podkreśliła, że nieobecność Leppera nie oznacza, że lekceważy on komisję. Tłumaczyła, że byłemu ministrowi rolnictwa zepsuł się samochód, którym podróżował do Warszawy. "Bardzo mu zależało, żeby pojawić się przed komisją. Z przyczyn od niego niezależnych nastąpiła ta sytuacja" - powiedziała Gut.

"Trudno mi przyjąć do wiadomości, że Andrzej Lepper nie wiedział, że są opady śniegu, że mogą być kłopoty. Wezwania przed komisję śledczą powołaną przez Sejm powinny być traktowane z należytą uwagą" - uznał szef komisji Andrzej Czuma (PO).

bEhcLCfH

Jego zdanie podzieliła większość posłów i w głosowaniu zdecydowali, że komisja zwróci się do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o zastosowanie kary porządkowej. Przeciw głosował tylko Arkadiusz Mularczyk (PiS).

"Andrzej Lepper był już dwa lub trzy razy słuchany przed komisją śledczą. Stawiał się za każdym razem. Złożył obszerne wyjaśnienia. Wyrażam zdziwienie taką nadgorliwością" - stwierdził Mularczyk. (PAP)

tgo/ mok/ gma/

bEhcLCgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)