Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lepper: Samoobrona była, jest i będzie

0
Podziel się:

Samoobrona była, jest i będzie -wyniki wyborów to potwierdzają;
społeczeństwo wie, że Samoobrona nie zginęła, wie, że jesteśmy uparci w swoich działaniach - i o to
chodziło - powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich szef partii i kandydat na
prezydenta Andrzej Lepper.

Samoobrona była, jest i będzie -wyniki wyborów to potwierdzają; społeczeństwo wie, że Samoobrona nie zginęła, wie, że jesteśmy uparci w swoich działaniach - i o to chodziło - powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich szef partii i kandydat na prezydenta Andrzej Lepper.

Na wyniki wyborów w niedzielny wieczór czekało w warszawskiej siedzibie partii ok. 20 działaczy i tyluż dziennikarzy. Po pierwszych wynikach sondaży wyborczych wysłuchanych w telewizji do sali, wszedł witany oklaskami przewodniczący Lepper.

Szef Samoobrony powiedział dziennikarzom, że w jego ocenie w wyborach "stało się to, co podyktowały sondaże i obecność w środkach masowego przekazu". "Liczyło się trzech, a reszta miała poparcie - powiedzmy - śladowe. I tak się stało" - powiedział Lepper.

W jego ocenie, obecność w mediach i sondaże w końcu się Polakom "przejedzą". "Czy to będą następne wybory samorządowe, czy wybory parlamentarne w przyszłym roku, czy prezydenckie za pięć lat, w końcu społeczeństwo nie będzie chciało być kierowane tylko sondażami i ilością godzin spędzonych w środkach przekazu. Jesteśmy na scenie politycznej, społeczeństwo wie, że Samoobrona jest, że nie zginęła, wie, że jesteśmy uparci w swoich działaniach. I o to chodziło" - powiedział.

Z sondażu TNS OBOP dla TVP wynika, że Lepper otrzymał - 1,2 proc. W sondażu MB SMG/KRC dla TVN wynika, uzyskał on 1,4 proc., a zgodnie z sondażem Homo Homini dla Polsat News szef Samoobrony uzyskał 1 proc. głosów.

Lepper ocenił, że jego wynik wyborczy nie jest zły. "Jeśli mam poparcie na poziomie urzędującego wicepremiera rządu, to nie jest źle" - podkreślił nawiązując do wyniku szefa PSL, wicepremiera Waldemara Pawlaka, który w sondażu TNS OBOP dla TVP uzyskał 1,9 proc.; w sondażu MB SMG/KRC dla TVN - 1,8 proc., a w sondażu Homo Homini dla Polsat News - 2,5 proc.

Szef Samoobrony podziękował działaczom i wyborcom za wsparcie i głosy. "Celem Samoobrony był powrót na arenę polityczną i wróciliśmy" - podkreślił Lepper.

Nie powiedział, czy poprze kogoś w drugiej turze wyborów.

Pytany, czy jest powód, by otworzyć przygotowane butelki szampana odparł: "Oczywiście, że jest. Mamy się smucić?". "Wiadomo było od początku, że z dziesięciu wygra jeden. Ten jeden nie wygrał jeszcze - wygra w drugiej turze, poczekajmy - zobaczymy, kto to będzie" - dodał Lepper.(PAP)

ago/ mok/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)