Notowania

wiadomości
07.09.2012 11:34

Leśny Festyn Edukacyjny w Sopocie

Doroczny Leśny Festyn Edukacyjny odbędzie się w sobotę na placu przy molo w Sopocie. Jest to największe wydarzenie edukacyjne przygotowane w tym roku przez gdańskich leśników. W ubiegłym roku festyn odwiedziło ok. 30 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Doroczny Leśny Festyn Edukacyjny odbędzie się w sobotę na placu przy molo w Sopocie. Jest to największe wydarzenie edukacyjne przygotowane w tym roku przez gdańskich leśników. W ubiegłym roku festyn odwiedziło ok. 30 tys. osób.

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Jacek Leszewski powiedział PAP, że festyn jest okazją do poznania zasad racjonalnej gospodarki leśnej i pracy leśnika. "W czasie festynu będzie można dowiedzieć się o wielu leśnych ciekawostkach oraz o tym, czego nie powinniśmy robić w lesie" - dodał.

Tłumaczy, że leśnikom najbardziej zależy na edukacji, na upowszechnianiu podstawowej wiedzy na temat gospodarki leśnej. "Większość osób nie wie, że lasów w Polsce ciągle przybywa, że w lasach nie prowadzi się żadnej rabunkowej gospodarki, że leśnicy to także nauczyciele i edukatorzy, a polskie lasy należą do najpiękniejszych w Europie" - przekonywał.

Na specjalnie utworzonej ścieżce wiedzy podczas festynu w Sopocie będzie 8 stoisk poświęconych np. ochronie lasu i łowiectwu, ochronie leśnej przyrody i bioróżnorodności, drewnu oraz lasowi jako miejscu wiedzy i wypoczynku. "Przy każdym stoisku będzie się coś działo, będzie fajna zabawa, będą konkursy, gry dla dzieci i dorosłych" - dodał.

W festynie organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku wezmą również udział: Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Liga Ochrony Przyrody oraz Klub Dżentelmena Szos. Na stanowisku Klubu będzie można wymienić niepotrzebną oponę na małe drzewko.

W tzw. "leśnych delikatesach" członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Osiecznej prezentować będą dania i przetwory w runa leśnego.

Program artystyczny festynu przewiduje m.in. pokazy z udziałem Polskiego Zakonu Sokolniczego.

Leśny Festyn Edukacyjny organizowany jest w Sopocie po raz siódmy. Organizatorzy przekonują, że z każdym rokiem odwiedza go coraz więcej osób. W ub. roku było to ok. 30 tys. Tegoroczny festyn na placu przy molo rozpocznie się w sobotę o godz. 11. (PAP)

bls/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz