Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leszkiewicz: będą zmiany w ustawie o pracownikach samorządowych

0
Podziel się:

Przygotowanie przez rząd nowych przepisów,
które pozwolą na lepsze zarządzanie pracownikami samorządowymi
zapowiedział w środę w Poznaniu zastępca szefa Kancelarii Premiera
Adam Leszkiewicz.

Przygotowanie przez rząd nowych przepisów, które pozwolą na lepsze zarządzanie pracownikami samorządowymi zapowiedział w środę w Poznaniu zastępca szefa Kancelarii Premiera Adam Leszkiewicz.

Wziął on udział IV Konferencji "Państwo w mikro- i makroskali 2008. Administracja warta poznania" .

Projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych - który w najbliższym czasie trafić ma do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu - zawierać ma m.in. przepisy, które pomogą władzom samorządowym w pozyskiwaniu i utrzymaniu w urzędach jak najlepszych pracowników.

"Ustawa rozpocznie budowę systemu zarządzania urzędnikami. Pomoże samorządom w konkurencji o jak najlepszych fachowców" - powiedział podczas konferencji Leszkiewicz.

Obecnie władze samorządowe często tracą doświadczonych pracowników na rzecz firm komercyjnych, gdyż uchwalone 18 lat temu przepisy nie przewidywały sytuacji konkurencji na rynku pracowników.

"Nowelizacja ustawy uelastyczni możliwości, jakie samorządy mają w dziedzinie motywowania pracownika i nie chodzi tylko o podwyżki płac; chodzi także o cały nowoczesny system podejścia do pracownika z systemem motywacyjnym czy trwałości zatrudnienia i ścieżką kariery" - powiedział PAP Leszkiewicz.

W poznańskiej konferencji o budowaniu nowoczesnej administracji publicznej udział bierze kilkudziesięciu przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej pełniących funkcje: skarbników urzędów, sekretarzy, informatyków, dyrektorów kluczowych wydziałów i departamentów oraz ekspertów z branży teleinformatycznej zajmujących się konsultingiem i zarządzaniem procesowym.

"Obywatele chcą sprawnej obsługi w urzędach, a do tego są potrzebne takie rozwiązania jak dostęp urzędników do zasobów informatycznych poszczególnych instytucji tak, aby urzędnik mógł sam sprawdzić dane na temat klienta, a nie żądać od niego masy zaświadczeń" - powiedział sekretarz Urzędu Miasta Poznania Piotr Kołodziejczyk.

Problemy poruszane podczas konferencji będą spisane, opublikowane i mają być przekazane posłom i rządowi jako element w dyskusji na temat współczesnego zarządzania państwem. (PAP)

kpr/ mok/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)