Notowania

wiadomości
18.06.2011 02:27

Liban: Starcia zwolenników i przeciwników prezydenta Syrii

W północnym Libanie doszło w piątek do krwawych walk między zwolennikami a przeciwnikami prezydenta Syrii. Jak poinformowały agencję dpa źródła medyczne, w starciach zginęło co najmniej sześć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W północnym Libanie doszło w piątek do krwawych walk między zwolennikami a przeciwnikami prezydenta Syrii. Jak poinformowały agencję dpa źródła medyczne, w starciach zginęło co najmniej sześć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. *

Uliczna bitwa między uzbrojonymi z broń maszynową i granatniki grupami rozegrała się na ulicach portowego miasta Trypolis w pólnocnym Libanie. Rozlewowi krwi położyła kres dopiero interwencja armii libańskiej. Wśród zabitych jest także libański żołnierz.

Od wybuchu antyprezydenckich protestów w Syrii, w Libanie coraz częściej dochodzi do starć między zbrojnymi grupami odłamów islamu, sunnitów i alawitów. Ci pierwsi są zwolennikami ruchu prodemokratycznego w Syrii, drudzy natomiast popierają obecny reżim w Damaszku, który opiera się na alawickim klanie prezydenta Baszara el-Asada. (PAP)

sp/

9225582

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz