Notowania

wiadomości
22.04.2011 00:14

Libia: Armia może wycofać się z Misraty

Armia libijska może zaprzestać walk z rebeliantami w Misracie (miasta w zachodniej Libii) ze względu na ataki lotnictwa NATO i wycofać się z miasta aby umożliwić lokalnym plemionom przejęcie ciężaru walk - powiedział w piątek dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Libii Chaled Kaim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Armia libijska może zaprzestać walk z rebeliantami w Misracie (miasta w zachodniej Libii) ze względu na ataki lotnictwa NATO i wycofać się z miasta aby umożliwić lokalnym plemionom przejęcie ciężaru walk - powiedział w piątek dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Libii Chaled Kaim. *

"Armia libijska stanęła wobec ultimatum: jeśli nie będzie mogła rozwiązać problemu w Misracie, to do akcji wejdą ludzie z tego rejonu" - powiedział Kaim.

"Sytuacją w Misracie zajmą się plemiona wokół tego miasta i jego mieszkańcy, a nie armia. Taktyka armii polegała na chirurgicznych uderzeniach, ale wobec nalotów okazała się nieskuteczna" - dodał. Wyraził też opinię, że konflikt o Misratę zostanie rozwiązany przez plemiona w drodze negocjacji lub siłą.

Mieszkańcom Misraty, oblężonej od wielu tygodni przez wojska rządowe brakuje wody pitnej, a przepełniony rannymi miejscowy szpital apeluje o leki i opatrunki - poinformował Międzynarodowy Czerwony Krzyż. (PAP)

jm/

884167 884134

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz