Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Co najmniej pięciu zabitych w Trypolisie

0
Podziel się

Libijskie siły bezpieczeństwa strzelają do manifestantów w
kilku dzielnicach Trypolisu po zakończeniu piątkowych modłów w meczetach - informują świadkowie,
według których zginęło co najmniej pięć osób. Telewizja Al-Dżazira donosi o śmierci dwóch
protestujących.

bEgxpPYl

Libijskie siły bezpieczeństwa strzelają do manifestantów w kilku dzielnicach Trypolisu po zakończeniu piątkowych modłów w meczetach - informują świadkowie, według których zginęło co najmniej pięć osób. Telewizja Al-Dżazira donosi o śmierci dwóch protestujących.

"W niektórych częściach Trypolisu sytuacja jest chaotyczna" - powiedział agencji AP jeden ze świadków.

Według mieszkańca Dżanzur, dzielnicy w zachodniej części Trypolisu, po modlitwach setki ludzi wyszły na ulice, by protestować przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego.

bEgxpPYn

Siły bezpieczeństwa, rozmieszczone w pobliżu niektórych stołecznym meczetów, zaczęły strzelać do uczestników demonstracji. Według mieszkańca Dżanzur, zginęło tam co najmniej pięć osób.

Agencja AFP pisze o strzałach także w innych dzielnicach na wschodzie miasta. Zdaniem świadków, siły bezpieczeństwa strzelają do "wszystkich ludzi, znajdujących się na ulicach".

Podczas piątkowych modłów imamowie, najprawdopodobniej pod presją władz, wzywali do spokoju i zakończenia "aktów sabotażu". Ostrzegali także przed "buntem" - powiedzieli agencji AFP świadkowie.

W Libii od ponad tygodnia trwa rewolta przeciw reżimowi Kadafiego. Władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju, gdzie leży m.in. Bengazi. (PAP)

bEgxpPYt

jhp/ ap/

8421407 8421591 8421617 8421926 8421865

bEgxpPYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)