Notowania

wiadomości
22.04.2011 21:35

Libia: Misrata bez wody, opatrunków i leków

Mieszkańcom Misraty, oblężonego od wielu tygodni przez wojska rządowe miasta w zachodniej Libii, brakuje wody pitnej, a przepełniony rannymi miejscowy szpital apeluje o leki i opatrunki - brzmi komunikat Międzynarodowego Czerwonego Krzyża..

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mieszkańcom Misraty, oblężonego od wielu tygodni przez wojska rządowe miasta w zachodniej Libii, brakuje wody pitnej, a przepełniony rannymi miejscowy szpital apeluje o leki i opatrunki - brzmi komunikat Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.. *

Ogłoszony w piątek w Genewie na podstawie raportu szefa misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyż w Bengazi, Simona Brooksa, mówi o niewysłowionych cierpieniach mieszkańców nieustannie ostrzeliwanej Misraty.

Sytuacja humanitarna tego trzeciego co do wielkości miasta Libii, obleganego i atakowanego przez wojska Kadafiego, "jest niewiarygodnie trudna" i "stale się pogarsza".

Mieszkańcy stoją w długich kolejkach przy nielicznych ocalałych studniach i przy kranach z wodą dostarczaną przez urządzenia do odsalania wody morskiej.

Brak paliwa częściowo uniemożliwia funkcjonowanie infrastruktury miasta. Główny szpital miejski nie może pomieścić wszystkich rannych i chorych, a ludność nie nadąża z grzebaniem zabitych i zmarłych. (PAP)

ik/ mc/

8840295

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz