Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Ocalały z katastrofy chłopiec wrócił do Holandii

0
Podziel się

#
informacja o powrocie chłopca do Holandii
#

bEgDaFfp

# informacja o powrocie chłopca do Holandii #

15.05. Amsterdam (PAP/Reuters, AP) - 9-letni Holender, który jako jedyny przeżył środową katastrofę samolotu w czasie lądowania w Trypolisie, powrócił w sobotę do kraju samolotem medycznym w towarzystwie ciotki, wujka i libijskiego lekarza, który się zajmował chłopcem w szpitalu.

Chłopcu o imieniu Ruben wcześniej powiedziano, że wśród 103 osób, które zginęły w katastrofie, byli jego rodzice i brat. Rodzina wracała z safari w Republice Południowej Afryki.

bEgDaFfr

Samolot medyczny z chłopcem wylądował w sobotę na lotnisku wojskowym w Eindhoven na południu Holandii. Według lekarza pacjent jest w dobrym stanie. Chłopiec doznał wielu złamań kości nóg.

Ciotka i wujek, którzy od czwartku nim się zajmują, zaapelowali do mediów o uszanowanie prywatności rodziny. "Musimy się uporać z naszym bólem wywołanym tym, że Ruben jest w strasznej sytuacji, i tym, że straciliśmy członków rodziny: brata, siostrę i bratanka. Przyszłość będzie dla nas trudna" - oświadczyli krewni chłopca.

W katastrofie samolotu libijskich linii Afriqiyah, który leciał do Trypolisu z Johannesburga, zginęły 103 osoby, w tym 70 Holendrów.

Przedstawiciel komisji badającej przyczyny katastrofy powiedział w piątek, że pilot "nie sygnalizował żadnych problemów". "Do ostatniej chwili wszystko między pilotem a wieżą kontrolną przebiegało normalnie" - dodał.(PAP)

bEgDaFfx

mmp/ ksaj/ mc/

6240611 6240730 arch.

bEgDaFfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)