Notowania

wiadomości
01.10.2011 21:28

Libia: Odkryto jeszcze trzy zbiorowe groby

Na przedmieściach stolicy Libii odkryto kolejne masowe groby: w trzech mogiłach spoczywają zwłoki 350 osób - poinformowały w sobotę źródła Rady Wojskowej Trypolisu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na przedmieściach stolicy Libii odkryto kolejne masowe groby: w trzech mogiłach spoczywają zwłoki 350 osób - poinformowały w sobotę źródła Rady Wojskowej Trypolisu.

Największy zbiorowy grób krył ponad 300 zwłok osób zamordowanych po wybuchu powstania przeciwko dyktaturze Muamara Kadafiego w Libii.

Z innych dwóch mogił wydobyto zwłoki 57 ofiar represji.

Oddział sił powstańczych skierowano w sobotę również na teren majątku Mansura Dhao, jednego z najbliższych współpracowników Kadafiego, celem sprawdzenia informacji, według których i tam znajduje się zbiorowy grób.

Były dowódca oddziałów bezpieczeństwa Kadafiego, generał Dhao, schronił się razem z jednym z synów Kadafiego, Saadim, i grupą innych dygnitarzy obalonego rządu w Nigrze.

Cytowane wyżej źródła podały, że na miejsca zbiorowego pochówku pomordowanych natrafiono dzięki informacjom dawnych żołnierzy Kadafiego.

25 września nowe władze libijskie ogłosiły odkrycie miejsca zbiorowego pochówku 1 270 osób. które znajduje się obok więzienia Abu Salim. Są to przypuszczalnie prochy uczestników nieudanego buntu przeciwko reżimowi Kadafiego, do którego doszło w 1996 roku.

Dotychczas z braku odpowiednich środków i technik nie zdołano zidentyfikować zwłok żadnej z osób pochowanych we wspólnych grobach. Nowe władze libijskie zwróciły się do organizacji międzynarodowych o udzielenie im pomocy w tej sprawie. (PAP)

ik/ mc/

9899130

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz