Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Powstańcy: Kadafi ukrywa się w Bani Walid

0
Podziel się

Obalony libijski dyktator Muammar Kadafi przebywa prawdopodobnie w
mieście Bani Walid, ok. 150 km na południowy wschód od Trypolisu - poinformował w czwartek jeden z
najważniejszych powstańczych dowódców.

bEgAathh

Obalony libijski dyktator Muammar Kadafi przebywa prawdopodobnie w mieście Bani Walid, ok. 150 km na południowy wschód od Trypolisu - poinformował w czwartek jeden z najważniejszych powstańczych dowódców.

Koordynator operacji wojskowych w Trypolisie Abdel Madżid Mlegta powiedział agencji Reutera, że według "zaufanego informatora" Kadafi udał się do Bani Walid z synem Saifem al-Islamem i szefem wywiadu Abdullahem al-Senussim. Miało to nastąpić trzy dni po upadku Trypolisu, który powstańcy zajęli na początku ubiegłego tygodnia.

Mlegta dodał, że powstańcy kontaktowali się z władzami Bani Walid, aby te aresztowały Kadafiego i przekazały tymczasowym władzom. Do tej pory nie doczekali się jednak odpowiedzi. "Oceniamy nasze położenie" - wskazał dowódca powstańców.

bEgAathj

Dodał, że w Bani Walid z Kadafim przebywa jego koordynator ds. plemion. Bani Walid jest bastionem największego libijskiego plemienia - Warfalla, którego wielu członków poparło powstańców w walce z Kadafim. Z tego powodu operacja militarna w tym mieście jest "wykluczona" - tłumaczył Mlegta.

"Nie możemy zaatakować tego plemienia, ponieważ wielu naszych towarzyszy w Bengazi i Zintanie wywodzi się z Bani Walid" - mówił.

Przedstawiciele Narodowej Rady Libijskiej ogłaszali na początku tego tygodnia, że powstańcy znajdują się ok. 30 km od Bani Walid. Rebelianci dali zwolennikom czas do soboty na złożenie broni, m.in. w Syrcie, rodzinnym mieście dyktatora. (PAP)

ksaj/ ap/

bEgAathp

9694720

bEgAathK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)