Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Powstańcy o apelu Kadafiego: Beznadziejny i żałosny

0
Podziel się

Czwartkowy apel obalonego dyktatora Libii Muammara Kadafiego jest
beznadziejny i żałosny - ocenił przedstawiciel powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Ahmed
Al-Darrate. Kadafi po raz kolejny wezwał zwolenników do stawienia oporu siłom powstańczym.

bEgozDnV

Czwartkowy apel obalonego dyktatora Libii Muammara Kadafiego jest beznadziejny i żałosny - ocenił przedstawiciel powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Ahmed Al-Darrate. Kadafi po raz kolejny wezwał zwolenników do stawienia oporu siłom powstańczym.

"To przemówienie jest beznadziejne i żałosne. Rewolucja zwyciężyła, czego najlepszym dowodem była obecność miliona osób w środę podczas modlitwy z okazji święta Eid al-Fitr" na Zielonym Placu" - powiedział Darrate, który w powstańczym rządzie jest ministrem spraw wewnętrznych.

Kadafi zaapelował do swoich żołnierzy, by kontynuowali walkę z powstańcami i nie poddali się, nawet jeśli walka ma być długa, a kraj miałby "stanąć w płomieniach".

bEgozDnX

"Nie poddamy się. Nie jesteśmy kobietami i będziemy kontynuować walki" - cytowała byłego libijskiego przywódcę telewizja Arrai, której siedziba znajduje się w Syrii. Apel pojawił się równo 42 lata po przewrocie, który wyniósł Kadafiego do władzy.

"Nawet jeśli nie słyszycie mojego głosu, nadal stawiajcie opór" - głosił komunikat Kadafiego. Arrai zapowiedziała, że wkrótce wyemituje nagranie audio tego apelu.

Jeśli powstańcy "chcą długiej walki, niech będzie długa. Jeśli Libia stanie w płomieniach, kto będzie nią rządził? Niech stanie w płomieniach" - powiedział Kadafi. Agencja AFP informuje, że od kilku dni w Trypolisie krążą pogłoski o tym, że zwolennicy obalonego dyktatora chcą rozstawić w stolicy samochody-pułapki.

"Jesteśmy gotowi poradzić sobie z taką sytuacją" - powiedział Darrate, zapewniając, że w Trypolisie jest bezpiecznie.(PAP)

bEgozDod

jhp/ mc/

9699049

bEgozDoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)