Notowania

wojna w libii
11.04.2011 19:31

Libia: Powstańcy odrzucili plan pokojowy

Domagają się bezwzględnego odejścia Muammara Kaddafiego i jego synów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rebelianci argumentują, że plan zakończenia konfliktu popierany przez Unię Afrykańską, nie przewidywał spełnienia ich głównego żądania, czyli odejścia Muammara Kaddafiego i jego synów.

- _ Zaprezentowana inicjatywa jest przedawniona. Naród domaga się odejścia Muammara Kadafiego i jego synów. Muszą natychmiast ustąpić, jeśli chcą oszczędzić życie _ - ogłosił szef Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abd ad-Dżalil na konferencji prasowej w Bengazi.

Szef Rady powtórzył, że powstańcy nie zgodzą się na udział w jakichkolwiek mediacjach, jeśli nie będą one przewidywać oddania władzy przez Kaddafiego.

Rzecznik Rady Hafiz Ghoga dodał, że inicjatywa UA przewidywała reformy libijskiego systemu rządzenia, podczas gdy powstańcy domagają się całkowitego usunięcia tego systemu.

Plan zakładał niezwłoczne zakończenie wszystkich działań wojskowych, otwarcie korytarzy dla pomocy humanitarnej i podjęcie rozmów przez strony konfliktu. Wczoraj wieczorem przyjął go Kaddafi.

Unia Afrykańska już od kilku tygodni zabiega o zakończenie wojny w Libii, jednak w przeciwieństwie do powstańców i Zachodu nie domaga się ustąpienia Kadafiego i jego wyjazdu wraz z rodziną z kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t137242.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojsko;kolo;szkol;naloty;nie;beda;przerwane,136,0,810376.html) Wojsko koło szkół. Naloty nie będą przerwane Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen uważa, że zawieszenie broni w Libii musi być wiarygodne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t137107.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;chce;pokoju;naloty;beda;trwac,213,0,810197.html) Kaddafi chce pokoju? Naloty będą trwać NATO będzie dalej brać na cel siły Muammara Kadafiego, dopóki będą one zagrażać ludności cywilnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t137196.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;koniec;wojny;w;libii;kaddafi;za;planem;pokojowym,242,0,809970.html) To koniec wojny w Libii? Kaddafi za planem pokojowym Libijski dyktator przyjął warunki porozumienia z rebeliantami, przedstawione mu przez Unię Afrykańską.
Tagi: wojna w libii, kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz