Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia przyjęła prawo szariatu jako podstawę prawodawstwa

0
Podziel się

Libijskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało w środę uznanie prawa
szariatu za podstawę państwowego prawodawstwa i działalności wszystkich instytucji. W związku z tym
wszystkie przepisy będą musiały być zgodne z zasadami opisanymi m.in. w Koranie.

bDadXjud

Libijskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało w środę uznanie prawa szariatu za podstawę państwowego prawodawstwa i działalności wszystkich instytucji. W związku z tym wszystkie przepisy będą musiały być zgodne z zasadami opisanymi m.in. w Koranie.

"Prawo islamskie jest podstawą prawodawstwa w Libii. Wszystkie państwowe instytucje muszą się do tego zastosować" - podkreśliło Zgromadzenie Narodowe w oficjalnym oświadczeniu.

Zdaniem władz w Trypolisie specjalna komisja zostanie wyznaczona do przeanalizowania istniejących rozwiązań prawnych i dostosowania ich do wymogów prawa religijnego.

Islam nie uznaje rozdzielenia państwa od religii. Zgodnie z zasadami tej religii szariat reguluje wszystkie dziedziny życia muzułmanina. Szariat jest podstawą prawa w kilku krajach, w tym w Arabii Saudyjskiej i Iranie. Elementy tego systemu są także stosowane w wielu państwach islamskich na całym świecie. Przepisy prawa religijnego przewidują na przykład obcięcie ręki za kradzież oraz ukamienowanie kobiety za cudzołóstwo.(PAP)

bDadXjuf

lm/ ro/

15209297

bDadXjuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)