Notowania

wojna w libii
08.06.2011 17:06

Libia: Siły Kaddafiego bombardują Misratę

Tysiące wojsk lojalnych wobec przywódcy Libii Muammara Kaddafiego nacierają na zajęte przez rebeliantów miasto, bombardując je z trzech stron. W atakach zginęło co najmniej 12 rebeliantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tysiące wojsk lojalnych wobec przywódcy Libii Muammara Kaddafiego nacierają na zajęte przez rebeliantów miasto, bombardując je z trzech stron. W atakach zginęło co najmniej 12 rebeliantów.

_ - Misrata jest pod ciężkim ostrzałem. Siły Kaddafiego bombardują miasto z trzech stron: wschodu, zachodu i południa _ - powiedział rzecznik rebeliantów Hassan al-Misrati.

_ - Kaddafi wysłał tysiące żołnierzy, którzy usiłują wejść do miasta ze wszystkich stron. Są jednak jeszcze pod Misratą. Straciliśmy 12 bojowników, a 26 zostało rannych, większość z nich jest poważnie rannych _ - powiedział.

W nocy z piątku na sobotę siły NATO przeprowadziły najbardziej intensywne naloty na Trypolis od czasu rozpoczęcia bombardowań Libii. Sojusz kieruje od 31 marca interwencją militarną w Libii, której celem jest ochrona ludności cywilnej przed reżimem pułkownika Kaddafiego.

Jak pisze Reuter, rebelianci kontrolują wschodnią część kraju, Misratę na zachodzie i część górskiego terytorium w zachodniej Libii przy granicy z Tunezją. Przewaga liczebna i lepsze wyposażenie sił Kadafiego sprawiają, że bojownicy nie są w stanie zdobyć stolicy kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t80043.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;zadowolone;z;operacji;w;libii,245,0,841205.html) NATO zadowolone z operacji w Libii Rasmussen: Osiągnęliśmy swoje cele, gdyż nie pozwoliliśmy Kaddafiemu zabijać własnego narodu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t139172.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancy;schwytali;zolnierzy;kaddafiego,168,0,827304.html) Powstańcy schwytali żołnierzy Kaddafiego Żołnierze sił rządowych zostali pojmani po zaciętych walkach na lotnisku w opanowanym przez rebeliantów nadmorskim mieście Misrata, na zachodzie Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t138545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;pogrzeb;syna;i;wnukow;kaddafiego;ostrzal;misraty,107,0,822123.html) Libia: Pogrzeb syna i wnuków Kaddafiego. Ostrzał Misraty W pogrzebie uczestniczyło około 2000 ludzi, którzy nieśli flagi, podobizny Kaddafiego.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz