Notowania

wojna w libii
18.08.2011 12:25

Libia: Szef powstańców obawia się masakry w obleganym Trypolisie

Szef libijskich powstańców ocenił na łamach dziennika Aszark al-Awsat, że wokół Trypolisu, bastionu sił lojalnych wobec Muammara Kaddafiego, zaciska się pętla. Jak dodał, obawia się masakry w stolicy Libii, ponieważ lojaliści nie chcą opuścić miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Szef libijskich powstańców ocenił na łamach dziennika _ Aszark al-Awsat _, że wokół Trypolisu, bastionu sił lojalnych wobec Muammara Kaddafiego, zaciska się pętla. Jak dodał, obawia się masakry w stolicy Libii, ponieważ lojaliści nie chcą opuścić miasta. *

_ - Wokół Trypolisu zaciska się pętla, od strony gór na Zachodzie, w Sormanie, w Zawii oraz na wschodniej flance Trypolisu _ - powiedział Mustafa Abdel Dżalil, szef Narodowej Rady Libijskiej (NRL), organu politycznego powstańców z siedzibą w Bengazi na wschodzie kraju.

Spytany przez ten panarabski dziennik, mający swoją siedzibę w Londynie, o ewentualną bitwę o Trypolis, Dżalil powiedział, że obawia się _ prawdziwej jatki zważywszy na postępowanie Kadafiego _.

Libijscy powstańcy mnożą obecnie fronty w Libii, próbując odciąć linie zaopatrzenia stolicy i zwiększyć presję na reżim.

Tymczasem rebelianci przejęli w czwartek kontrolę nad rafinerią w Zawii po starciach z siłami lojalnymi wobec Kaddafiego. Jak poinformowała agencja Reuters, niewielkie grupy powstańców znajdują się wewnątrz kompleksu; na miejscu nie ma już sił Kaddafiego.

Wojna w Libii. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t139064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;atakuja;na;zachodzie;libii,161,0,866721.html) Rebelianci atakują na zachodzie Libii W rejonie Gualich doszło do intensywnej wymiany ognia artyleryjskiego i moździerzowego pomiędzy rebeliantami i siłami wiernymi Kadafiemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t140630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;nie;da;odetchnac;kaddafiemu,192,0,842688.html) NATO nie da odetchnąć Kaddafiemu Operacja sojuszu potrwa do końca września. Rasmussen do Libijczyków: _ Stoimy po waszej stronie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t138077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misrata;w;ogniu;36;ofiar;w;weekend,249,0,817657.html) Misrata w ogniu. 36 ofiar w weekend Wojska lojalne wobec Muammara Kaddafiego kontynuują ostrzał kontrolowanego przez powstańców miasta.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz