Notowania

wiadomości
21.10.2011 21:45

Libia: Wyzwolenie ma zostać ogłoszone w niedzielę w Bengazi

Całkowite wyzwolenie Libii zostanie ogłoszone nie w sobotę, lecz w niedzielę, nie w Trypolisie, lecz w Bengazi - mieście często nazywanym kolebką rewolucji, która obaliła Muammara Kadafiego. Poinformowali o tym w piątek przedstawiciele tymczasowych władz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Całkowite wyzwolenie Libii zostanie ogłoszone nie w sobotę, lecz w niedzielę, nie w Trypolisie, lecz w Bengazi - mieście często nazywanym kolebką rewolucji, która obaliła Muammara Kadafiego. Poinformowali o tym w piątek przedstawiciele tymczasowych władz. *

Wcześniej tego dnia utrzymywali, że stanie się to w sobotę.

"Będzie to w niedzielę po południu (ok. godz. 16)" - powiedział agencji Reuters minister informacji Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mahmud Szammam.

Dodał, że stosowne oświadczenie wygłosi szef NRL Mustafa Abdel Dżalil i że stanie się to najpewniej na głównym placu Bengazi.

Wcześniej cytowany przez agencję Reuters anonimowy przedstawiciel NRL mówił, że deklaracja wyzwolenia zostanie ogłoszona w sobotę w Bengazi.

Oświadczenie, jak pisze agencja, ma zaakcentować to, co NRL nazywa początkiem procesu budowania systemu demokratycznego w Libii.(PAP)

mmp/ mc/

10040561 10040239

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz