Notowania

wiadomości
12.01.2014 04:05

Libia: Zastrzelono wiceministra przemysłu

Nieznani sprawcy zastrzelili w nocy z soboty na niedzielę w mieście Syrta wiceministra przemysłu Libii Hasana al-Druiego kiedy odwiedzał to miasto - poinformowały lokalne media powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nieznani sprawcy zastrzelili w nocy z soboty na niedzielę w mieście Syrta wiceministra przemysłu Libii Hasana al-Druiego kiedy odwiedzał to miasto - poinformowały lokalne media powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa. *

Według tych źródeł, zabójcy otworzyli ogień z broni automatycznej do al-Druiego w pobliżu głównego placu targowego w Syrcie, która była jego rodzinnym miastem. Motywy zabójstwa pozostają nieznane.

Źródła medyczne w szpitalu w Syrcie potwierdziły śmierć al-Druiego, który otrzymał szereg śmiertelnych ran postrzałowych.

Było to pierwsze zabójstwo członka obecnego tymczasowego rządu libijskiego od czasu obalenia reżimu dyktatora Muammara Kadafiego w październiku 2011 r. Al-Drui był członkiem Tymczasowej Rady Narodowej, politycznej reprezentacji rebeliantów, którzy obalili reżim Kadafiego.

Syrta, położona w odległości 500 km na wschód od stolicy kraju - Trypolisu, była terenem ostatniego starcia podczas wojny domowej w Libii. Właśnie podczas walk w rejonie Syrty pochwycono i rozstrzelano Kadafiego kiedy usiłował ukryć się przed rebeliantami.

W sobotę doszło też do starć między rywalizującymi milicjami plemion Awlad Sulejman i Tubu w rejonie miasta Sabha, na południu Libii. Podczas starć co najmniej 15 osób poniosło śmierć. Było to najkrwawsze starcie na tle etnicznym od czasu zawarcia porozumienia o zawieszeniu broni w marcu 2012 r. (PAP)

jm/

15468157 15468902 int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz