Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
statek
30.03.2009 20:35

Libia: Zatonął statek z 257 nielegalnymi imigrantami

Statek z 257 nielegalnymi imigrantami, który płynął z Libii do Europy, zatonął w odległości 30 km od wybrzeży libijskich. Uratowano 20 osób, w tym sześciu Egipcjan - poinformował w poniedziałek przedstawiciel egipskich władz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Statek z 257 nielegalnymi imigrantami, który płynął z Libii do Europy, zatonął w odległości 30 km od wybrzeży libijskich. Uratowano 20 osób, w tym sześciu Egipcjan - poinformował w poniedziałek przedstawiciel egipskich władz. *

Ahmed Rizk, egipski wiceminister spraw zagranicznych, cytowany przez oficjalną agencję Mena, powiedział też, że libijskie służby ratownicze wyłowiły z morza część ciał, m.in. 10 Egipcjan.

Statek zatonął w niedzielę rano, wkrótce po wypłynięciu z portu Sidi Belal w pobliżu Trypolisu.

Włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni oświadczył w poniedziałek, że fala nielegalnej imigracji z wybrzeży Libii zostanie zlikwidowana po 15 maja, gdy rozpoczną pracę specjalne włosko-libijskie patrole morskie.

Każdego roku dziesiątki tysięcy imigrantów z Afryki Północnej podejmują niebezpieczną podróż przez Morze Śródziemne do Europy w nieprzystosowanych do tego łodziach; wielu z nich ginie. (PAP)

Tagi: statek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz