Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libijscy rebelianci aresztowali kolejnego członka reżimu Kaddafiego

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych Libii Abd al-Ati al-Obeidi z rządu Muammara Kadafiego został aresztowany przez powstańców.

Libijscy rebelianci aresztowali kolejnego członka reżimu Kaddafiego
(PAP/EPA)
bEhvOJNh

Minister spraw zagranicznych Libii Abd al-Ati al-Obeidi z rządu Muammara Kadafiego został aresztowany przez powstańców.

Obeidiego, w tradycyjnym libijskim ubraniu, aresztowano na jego farmie w Janzur pod Trypolisem.

Według informacji Narodowej Rady Libijskiej (NRL), w Trypolisie aresztowano także bliskiego współpracownika Kadafiego, Abdallaha al-Hijaziego.

bEhvOJNj

Jak pisze agencja Reutera, NRL podała, że w walkach w pobliżu Trypolisu zginął syn Kadafiego, Chamis, a także szef wywiadu, prywatnie szwagier Kadafiego, Abdullah al-Senussi. Żona byłego libijskiego dyktatora, jego dwaj synowie i córka przebywają od poniedziałku w Algierii.

O upadku Kaddafiego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t155436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syn;muammara;kaddafiego;rozmawia;z;powstancami;chce;sie;poddac,43,0,901163.html) Syn Kaddafiego rozmawia z powstańcami. Chce się poddać? Saadi Kaddafi oświadczył, że dysponując pełnomocnictwami od swego ojca, skontaktował się z kierownictwem Narodowej Rady Libijskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t154969.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancy;u;bram;syrty;chwieje;sie;ostatni;bastion;kaddafiego,149,0,898709.html) Chwieje się ostatni bastion Kaddafiego Trwają negocjacje z przywódcami plemiennymi na temat pokojowego poddania się miasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t155115.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;odkryli;powstancy;w;siedzibie;kaddafiego,176,0,897712.html) Co odkryli powstańcy w siedzibie Kaddafiego? Pod Trypolisem rozciąga się sieć tuneli, którymi prawdopodobnie uciekł dyktator.
bEhvOJNK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)