Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libijscy żołnierze przedzierali się do Tunezji

0
Podziel się

Około 200 żołnierzy zostało zatrzymanych na granicy przez tunezyjską armię. Manewrem tym chcieli zaskoczyć powstańców, którzy kontrolują tamtejsze przejście graniczne.

Libijscy żołnierze przedzierali się do Tunezji
(PAP/EPA)
bEhGiYgR

Około 200 żołnierzy zostało zatrzymanych na granicy przez tunezyjską armię. Manewrem tym chcieli zaskoczyć powstańców, którzy kontrolują tamtejsze przejście graniczne.

Żołnierze Kaddafiego podróżowali około 50 samochodami i chcieli od tunezyjskiej strony odzyskać kontrolę nad strategicznym przejściem granicznym w Dehiba, kontrolowanym od kilku tygodni przez powstańców. Libijczycy zostali zawróceni do ich bazy pod drugiej stronie granicy.

Media w Tunezji informują także o aresztowani w rejonie granicy dwóch osób podejrzanych o powiązania z Al-Kaidą, przy których znaleziono materiały wybuchowe. W odpowiedzi na wczorajszy incydent graniczny, w regionie Tatawin przy południowej granicy z Libią, tunezyjska armia wysłała tam czołgi, wozy opancerzone i dodatkowych żołnierzy.

bEhGiYgT

Jednocześnie w nocy z soboty na niedzielę w górzystym rejonie w okolicach miasta Remada niedaleko granicy z Libią aresztowano dwóch mężczyzn podejrzewanych o powiązania z miejscowym skrzydłem Al-Kaidy. Przy jednym z nich znaleziono pas z materiałami wybuchowymi a przy drugim granat. Według TAP jeden z nich był z Libii, a drugi z Algierii, gdzie działa Al-Kaida Islamskiego Maghrebu odpowiedzialna za porwania obcokrajowców i ataki terrorystyczne w całej Afryce Północnej.

Napięcie na granicy tunezyjsko-libijskiej wzrosło w ostatnich tygodniach w miarę, jak walki pomiędzy domagającymi się odejścia Kadafiego libijskimi powstańcami a siłami prorządowymi rozprzestrzeniają się na rejon graniczny.

Sama Tunezja próbuje ustabilizować sytuację wewnętrzną po masowych demonstracjach z początku roku, które doprowadziły do ustąpienia rządzącego krajem przez ponad 20 lat prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t138358.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;odbily;przejscie;graniczne,100,0,819812.html) Wojska Kaddafiego odbiły przejście graniczne Atak, który wyparł powstańców, siły reżimowe poprzedziły ostrzałem artyleryjskim. Niektóre pociski najprawdopodobniej spadły po tunezyjskiej stronie granicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138046.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;wtargnely;do;tunezji,69,0,820293.html) Wojska Kaddafiego wtargnęły do Tunezji Starcie miało miejsce w przygranicznym mieście, gdzie schronili się libijscy powstańcy. Pociski spadły na domy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t90549.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaangazujemy;wojsko;w;operacje;dla;libii,129,0,829057.html) Zaangażujemy wojsko w operację dla Libii Polska wyśle do Rzymu dwóch oficerów. To wsparcie, jakiego udzieli Polska dla operacji humanitarnej Unii Europejskiej w Libii.
bEhGiYhu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)