Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Liga Arabska potępia zbrodnie w Jemenie

0
Podziel się

Przedstawiciele Ligi Arabskiej potępili we wtorek "zbrodnie przeciwko
cywilom" w Jemenie oraz wezwali władze tego kraju, by odpowiedziały w pokojowy sposób na żądania
uczestników protestów.

bEiORReJ

Przedstawiciele Ligi Arabskiej potępili we wtorek "zbrodnie przeciwko cywilom" w Jemenie oraz wezwali władze tego kraju, by odpowiedziały w pokojowy sposób na żądania uczestników protestów.

We wtorkowym komunikacie Liga wezwała władze w Sanie do "skoordynowanych działań, mających na celu zachowanie jedności narodowej i wolności wypowiedzi".

Przedstawiciele organizacji zaapelowali także o "dialog i użycie metod demokratycznych, by w sposób pokojowy wypełnić żądania narodu jemeńskiego".

bEiORReL

W piątek przed stołecznym uniwersytetem w Jemenie siły bezpieczeństwa krwawo rozprawiły się z demonstrantami, zabijając ponad 50 osób i raniąc ponad 100.

W poniedziałek prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który rządzi od 32 lat, zapowiedział, że ustąpi z urzędu po wyborach parlamentarnych, które odbędą się do stycznia 2012 roku. W ostatnich dniach na stronę opozycji przeszło wielu przedstawicieli armii i administracji, a nawet członków partii prezydenckiej - Powszechnego Kongresu Ludowego.

Fala demonstracji w Jemenie została zainspirowana podobnymi wystąpieniami m.in. w Tunezji i Egipcie, które doprowadziły do ustąpienia przywódców tych krajów: Zina el-Abidina Ben Alego i Hosniego Mubaraka. (PAP)

jhp/ ap/

bEiORReR

8615487 arch.

bEiORRfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)